Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Radomsko: wjechał ciągnikiem w kolejową zaporę... i odjechał

Ciągnik z dwiema przyczepami wjechał na czerwonym świetle w rogatkę na przejeździe kolejowym w Radomsku. Zniszczył zaporę i... odjechał z miejsca zdarzenia.

Kamila Szałaj26 maja 2021, 09:37
Do zdarzenia doszło w miniony weekend na przejeździe kolejowym przy ulicy Piłsudskiego w Radomsku. Policjanci ustalili, że ciągnik prowadził 49-letni traktorzysta. Mimo czerwonego światła mężczyzna wjechał na torowisko, wyłamał zaporę i odjechał z miejsca zdarzenia. 

- Policjanci po godzinie ustalili i dotarli do kierującego ciągnikiem, którym okazał się 49-letni mieszkaniec gminy Kobiele Wielkie. Mężczyzna podczas rozmowy z mundurowymi stwierdził, że nie zauważył czerwonego światła i nie zauważył też, że uszkodził szlaban - informuje radomszczańska policja.
Kierowca został ukarany mandatem.

Policjanci przypominają, że w chwili gdy sygnalizator nadaje pulsacyjne światło czerwone, obowiązuje bezwzględny zakaz wjazdu na przejazd.

- Nawet w sytuacji, gdy rogatki nie zostały jeszcze opuszczone, bądź ich opuszczanie dopiero się rozpoczyna. Kierujący, którzy myślą, że zdążą jeszcze przed szlabanem i przed pociągiem, popełniają poważne wykroczenie i ryzykują życiem - wyjaśnia policja.

oprac. ksz, fot. KPP w Radomsku


Picture of the author
Autor Artykułu:Kamila Szałaj
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)