StoryEditor

Massey Ferguson zmienił barwy na różowo-niebieskie!

Za zmianą barw modelu Massey Ferguson 8735 na różowo-niebieskie stoi wspaniała idea, która ma na celu wspierać ludzi cierpiących z powodu chorób nowotworowych.
27.03.2024., 11:06h

Projekt różowego Massey Fergusona

Rębak Mus-Max jak i ciągnik zostały zakupione przez Martina Wilesa – jest on właścicielem firmy CFTS, która to zajmuje się szeroko pojętym leśnictwem w tym wycinką. Martin zlecił pobliskiemu dealerowi, kolorystyczne dopasowanie nowo kupionego Massey Fergusona do kolorów rębaka.

Zobacz także: Nowy John Deere 5M z systemem AutoTrac i przekładnią PowrQuad Plus

Massey Ferguson pomaga walczyć z nowotworem

Nietuzinkową kolorystykę rębaka w 2021 roku wymyślił Ben Pricea, który jest dystrybutorem maki Mus-Max. Po tym jak Martin do współpracy z rębakiem kupił ciągnik Massey Ferguson 8735, postanowił kontynuować dzieło Bena, czyli zwiększenie świadomości walki z rakiem i wspomaganie organizacji charytatywnych, które stawiają czoła tej chorobie: Cancer Research UK i Young Lives vs Cancer.

- Nowotwory dotykają wielu osób, a moja firma nie byłaby w tym miejscu, w jakim jest, gdyby nie moja babcia, która zmarła na tą chorobę. Potrzebujemy rębaka na większości naszych zbiórek charytatywnych, a nie chciałem po prostu stawiać przed nim, niepasującego kolorystycznie traktora. Oklejenie ciągnika i zmiana koloru maski będzie lepiej przyciągać uwagę, co pomoże w zbieraniu darowizn. Miło się patrzy na Massey Fergusowa w towarzystwie maszyny leśnej - wyjaśnia Martin.

Równowartość pieniężna zrębków uzyskanych podczas pierwszej pracy w Cambridge dla OCS Group UK zostanie przekazana organizacjom charytatywnym.

image
FOTO: firmowe

Kabina różowego Massey Fergusona

Chociaż ciągnik miał moc wymaganą do napędzania rębaka, sterowanie w kabinie wymagało zasadniczego przeprojektowania. Darren Winstanley, kierownik sprzedaży w KO Machines, opisuje modyfikacje:

- Zainstalowaliśmy nową podstawę siedzenia 360°, dzięki czemu użytkownik może obrócić się twarzą do tyłu kabiny i obsługiwać rębak. Wielofunkcyjny podłokietnik i ekran obracają się wraz z siedziskiem i składają się wraz z nim. W pozycji tylnej podłokietnik i ekran są składane z powrotem na miejsce, a elementy sterujące rębaka opuszczane są w stronę operatora, co zapewnia wygodę użytkowania. Dowodzi to, że chociaż prace leśne nie są powszechnym wyborem w przypadku maszyn Massey Ferguson, po pewnych modyfikacjach ciągniki te można wyposażyć tak, aby zapewnić użytkownikom długoterminową niezawodność i komfortowe środowisko pracy.

image

62 modele ciągników Massey Ferguson!

Martin jest zachwycony efektem końcowym i twierdzi, że projekt nie byłby możliwy bez zaangażowania kilku innych firm.

Autor S.Vale, opr. bd

Patrycja Bernat
Autor Artykułu:Patrycja Bernat Redaktorka portalu topagrar.pl, specjalistka ds. rynku nawozów i uprawy roślin
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
30. maj 2024 07:59