Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Śląskie: Zderzenie we mgle dwóch aut i ciągnika rolniczego marki Ursus

Obrazek

Wydaje się, że jesień już przyszła do nas na dobre. Poranna mgła jest zazwyczaj gęsta i wymaga od nas bardzo dużej ostrożności. Niestety tego zabrakło dwóm kierowcom samochodów dostawczych i kierowcy ciągnika rolniczego marki Ursus.

Donata Kosicka30 października 2019, 08:06
Do kolizji, która mogła mieć dramatyczne skutki doszło w ostatni wtorek (22.10) na trasie DW 416 Racibórz - Pietrowice Wielkie około godziny 8:00. Doszło tam do zderzenia trzech pojazdów: ciągnika rolniczego marki Ursus, dostawczego auta Renault Master i Peugeot Boxer.

Przybyły na miejsce patrol z raciborskiej komendy ustalił przebieg zdarzeń. Na podstawie wyjaśnień kierowców mundurowi stwierdzili, że przyczyną kolizji był brak ostrożności i nadmierna prędkość. Okazało się, że 20-letni kierujący Renault Master, który jechał w kierunku Pietrowic Wielkich uderzył w przejeżdżający na drugą stronę jezdni ciągnik rolniczy, za kierownicą którego siedział 43-latek. Po chwili w znajdujący się na jezdni ciągnik rolniczy uderzył kierowany przez 54-latka Peugeot Boxer, poruszający się w stronę Raciborza.

Na szczęście kierowca ciągnika nie odniósł obrażeń ciała, a kierowcy samochodów dostawczych zostali przetransportowani do szpitala z ranami twarzy. Mundurowi ukarali kierowcę Renault mandatem karnym, natomiast na kierowcę Peugeota zostanie sporządzony wniosek o ukaranie przed sądem.

Badanie trzeźwości przeprowadzone przez mundurowych wykazało, że wszyscy trzej mężczyźni biorący udział w kolizji byli trzeźwi.

dkd
zdjęcia/źródło: Komenda Powiatowa Policji w Raciborzu


Picture of the author
Autor Artykułu:Donata Kosicka
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)