Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Tragiczny finał prac polowych - w dwóch rolników uderzył piorun!

Obrazek

Dwaj rolnicy z lubelskiego mieli naprawdę sporo szczęścia. Podczas prac polowych zaskoczyła ich pogoda. Gdy jeden z nich siedział za kierownicą ciągnika, drugi chciał schować się w pobliskim budynku. To właśnie wtedy uderzył w nich piorun.

Dominika Mulak29 maja 2020, 10:13
Do tego tragicznego zdarzenia doszło wczoraj po godz. 15 w miejscowości Wólka Abramowska (woj. lubelskie). Ojciec wraz z synem pracowali na polu. W pewnym momencie zaskoczyła ich pogoda. Na niebie zebrały się ciemne chmury, zaczęło padać i grzmieć. Wtedy mężczyźni wyłączyli silnik ciągnika rolniczego.

Kiedy 79-latek siedział za kierownicą maszyny, jego 42-letni syn próbował schować się w pobliskim budynku gospodarczym. To właśnie wtedy uderzył w nich piorun.

Uderzenie było na tyle silne, że młodszy mężczyzna upadł na ziemię. Na szczęście obaj rolnicy zdołali o własnych siłach dotrzeć do domu i wezwać pomoc. Chwila nieuwagi a cała sytuacja mogła skończyć się tragicznie.

Karetka pogotowia przetransportowała obu mężczyzn do szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Źródło: www.dziennikwschodni.pl


Picture of the author
Autor Artykułu:Dominika Mulak
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)