StoryEditor

Wiata przygniotła bydło – nie wszystkie uratowano

  Do niecodziennego zdarzenia doszło 15 sierpnia 2022 r. w miejscowości Łążek w woj. kujawsko-pomorskim. W jednym z gospodarstw przy ul. Polnej zawalił się drewniany budynek gospodarczy, w którym znajdowało się bydło. Szczęśliwie dla gospodarza, większość stada przebywała na wybiegu.
17.08.2022., 15:08h

Wiata runęła na 4 krowy

Około godziny 15.50 do miejscowych straży pożarnych wpłynęło zgłoszenie o przewróconej przez wiatr wiacie, która przygniotła, znajdujące się pod nią bydło. Początkowo na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane dwie jednostki straży pożarnych, które po rozpoznaniu oceniły, że zadysponowane siły i środki są niewystarczające, dlatego straże poprosiły o zadysponowanie sprzętu ciężkiego, powiadomienie lekarza weterynarii i elektrowni.


Ostatecznie w akacji wziął udział jeden pojazd ratownictwa technicznego i 7 zastępów straży pożarnych: GCBA MAN: OSP OSIE, GBA STAR-MAN: OSP OSIE, GLBA Mercedes: OSP ŁĄŻĘK, GBM STAR 244: OSP MIEDZNO, SLOp Nissan Pickup: OSP MIEDZNO, GLM Ford Transit: JRS OSIE, GCBA MAN: JRG ŚWIECIE, SCRd SCANIA MEGACITY: JRG ŚWIECIE.


Nie wszystkie zwierzęta udało się uratować

Jak przekazała Komenda Wojewódzka Straży Pożarnej w Toruniu, jedna z przygniecionych krów nie przeżyła zdarzenia, natomiast reszta stada liczącego 50 sztuk, znajdowała się poza wiatą. Działania zostały zakończone ok. godz. 19.00.

zdjęcia: OSP Osie

oprac. jcz

Justyna Czupryniak
Autor Artykułu:Justyna Czupryniak
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
01. grudzień 2023 16:10