StoryEditor

Małopolska: ciągnik przejechał 46-letniego mężczyznę

We wtorek, około godziny 9.30, w Wierzbicy, w gminie Radziemice, doszło do wypadku. Na polu znaleziono 46-latka, a obok niego ciągnik w rowie. Mężczyzna w stanie ciężkim został przetransportowany do szpitala. Jak doszło do zdarzenia?  
05.08.2022., 11:08h

Tragiczny wypadek na polu w powiecie proszowickim

Trwa najważniejszy czas w roku dla rolników. Zanim gospodarze będą cieszyć się zebranymi plonami, muszą wykonać ogrom pracy na polach. Ta zawsze niesie ryzyko poważnego wypadku.  

Tragiczny w skutkach okazał się wtorkowy poranek dla 46-letniego mężczyzny pracującego na polu w Wierzbicy, o którego życie walczyli medycy, proszowiccy strażacy oraz załoga Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Działania służb pozwoliły przetransportować poszkodowanego do szpitala w Krakowie. Stan rolnika jest ciężki.

Kierowca przejechał się sam ciągnikiem?

Na miejscu zdarzenia służby ratownicze znalazły leżącego na polu mężczyznę nie dającego żadnych oznak życia. Niedaleko od poszkodowanego, w rowie, leżał traktor.
Obrażenia traktorzysty wskazują, że został on przejechany przez ciągnik rolniczy. Okolicznością wypadku miało być czyszczenie maszyny. Są to jednak tylko wstępne domysły. Jak w rzeczywistości miałoby do tego dojść, na ten moment nie wiadomo. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi proszowicka policja.

To już drugi podobny wypadek rolniczy w Małopolsce. Wcześniej do podobnego zdarzenia doszło w Nowym Sączu.

Tragiczny w skutkach przypadek z Wierzbicy to już drugi w ostatnim czasie, kiedy to pojazd rolniczy przejechał po kierującym. Pod koniec lipca, również w Małopolsce, 55-letni kombajnista znalazł się pod kołami własnego kombajnu, którym to jeszcze kilka chwil wcześniej kierował. 

opr. Justyna Glapiak

Fot. PSP Proszowice

Dorota Kolasińska
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska Redaktorka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
13. czerwiec 2024 13:56