Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Zwoleńscy kryminalni zatrzymali podpalacza słomy

Obrazek
Na terenie gminy Przyłęk w woj. mazowieckim podpalono słomę i stodołę. Policjantom ze zwoleńskiej komendy udało się zatrzymać podejrzanego. 
Dorota Kolasińska17 kwietnia 2021, 13:32
Jak informuje Mazowiecka Policja do pierwszego podpalenia 80 balotów słomy doszło na początku kwietnia, a kilka dni później spłonęła stodoła. Na miejsce zdarzeń natychmiast pojechali policjanci, którzy przez kilka godzin zabezpieczali akcję gaśniczą, a następnie wykonali oględziny i wszczęli postępowanie, by wyjaśnić okoliczności powstania pożarów. 

Sprawą podpaleń zajmowali się kryminalni, którzy wiązali ze sobą pożary, podejrzewając, że stoi za nimi ten sam sprawca. Efektem działań kryminalnych było ustalenie tożsamości podejrzanego. Osobą tą okazał się 19-letni mieszkaniec powiatu zwoleńskiego, który został zatrzymany.

Po przedstawieniu zarzutów Sąd Rejonowy w Zwoleniu zastosował wobec niego tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.
Zatrzymany usłyszał zarzuty zniszczenia mienia, za co grozi do 5 lat więzienia. 

oprac. dkol na podst. mazowiecka.policja.gov.pl
fot. poglądowe


Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)