StoryEditor

Podkarpackie: próbował spalić gospodarstwo ze względu na rodzinny spór z przeszłości

W weekend doszło do próby podpalenia drewnianej stodoły na jednym z gospodarstw rolnych na Podkarpaciu. Jak się okazało, sprawca próbował puścić z dymem gospodarstwo ze względu na stary spór rodzinny.
14.04.2021., 15:04h
W sobotę 10 kwietnia 2021 roku tuż przed godz. 23.00 w jednym z gospodarstw rolnych w gminie Baranów Sandomierski (woj. podkarpackie) doszło do próby podpalenia drewnianej stodoły.

Jak ustalili policjanci z KMP w Tarnobrzegu, 42-letni mieszkaniec gminy Baranów Sandomierski dostał się na teren posesji wykorzystując nieobecność gospodarzy. Tam miał podłożyć ogień w szopie, która przylega do drewnianej stodoły. Kiedy tylko ogień zaczął się tlić, mężczyzna uciekł z miejsca zdarzenia. Na całe szczęście dla rodziny rolników, pożar nie zaczął się rozprzestrzeniać i po jakimś czasie samoczynnie wygasił się.

Sprawa bardzo szybko została wyjaśniona ponieważ gospodarze, kiedy wrócili do obejścia wyczuli swąd spalenizny oraz nie mogli znaleźć nigdzie swojego psa. Wówczas, sprawdzając po kolei wszystkie budynki, zauważyli próbę podpalenia. Po tym odkryciu natychmiast poinformowali lokalną policję.

– Podpalacza w akcji nagrał prywatny monitoring. Mundurowi szybko ustalili tożsamość mężczyzny oraz jego miejsce zamieszkania. Jeszcze tej samej nocy, zapukali do jego domu. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu – informuje podinspektor Beata Jędrzejewska-Wrona, oficer prasowa KMP w Tarnobrzegu.

Okazało się, że 42-latek próbował spalić gospodarstwo ze względu na rodzinny spór z przeszłości.

Mężczyzna już usłyszał zarzuty prokuratorskie: popełnienia przestępstw usiłowania spalenia budynku stodoły oraz naruszenia miru domowego.

– Na podstawie zebranego materiału dowodowego, prokurator zastosował wobec 42-latka policyjny dozór, zakaz zbliżania i kontaktowania się z pokrzywdzonymi. Za przestępstwa, których się dopuścił grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności – wyjaśnia podinsp. Beata Jędrzejewska-Wrona.

Paweł Mikos, źródło: www.tygodnik-rolniczy.pl
Fot. KMP Tarnobrzeg
Dominika Mulak
Autor Artykułu:Dominika Mulak Dziennikarka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
01. marzec 2024 06:36