StoryEditor

Rynek zbóż: Jaka przyszłość czeka Elewarr?

Władze spółki Elewarr zaprzeczają doniesieniom o złej kondycji finansowej firmy i zapewniają, że wszystkie zobowiązania wobec rolników są regulowane na bieżąco. Firma zaprezentowała także swoje plany inwestycyjne na przyszłość.
18.04.2019., 07:04h
Płynność Elewarru jest zachowana i wszelkie informacje o kłopotach finansowych są nieprawdziwe – zapewniał na posiedzeniu sejmowej komisji rolnictwa zarząd firmy.

Z informacji przekazanej posłom wynika, że od 1.07.2018 do 28.02.2019 zysk z działalności operacyjnej spółki wyniósł 1 835 478 zł, a strata netto 270 tys. zł. Jednak spółka wypracowała marże ze sprzedaży towarów w wysokości ponad 11%. Podczas, gdy w analogicznym okresie 2017/2018 było to tylko 3,06%. Planowany zysk netto za bieżący rok obrotowy może wynieść 2,9 mln zł.

Trudny czas na rynku zbóż

Władze spółki przyznały jednak, że działają w bardzo trudnej biznesowo rzeczywistości.

- Spółka jest narażona ryzyko cenowe kupna i sprzedaży i to bardzo wysokie. Trafimy odpowiednio w rynek – zarobimy dużo, nie trafimy – niestety, będziemy musieli się liczyć ze stratami - tłumaczył posłom prezes spółki Elewarr Daniel Alain Korona.

Przedstawiciel firmy przypomniał także, że Elewarr został powołany do przechowywania rezerw państwowych, a teraz musi ubiegać się o te rezerwy konkurując z podmiotami  prywatnymi.

W przyszłości spółka planuje kontynuować działaln...
Pozostało 67% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
24. lipiec 2024 05:13