Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Świnie>Żywienie świń>

Żywienie wysokoprodukcyjnych loch – jak sprostać wymaganiom zwierząt?

O to jak sprostać wymaganiom wysokowydajnych loch podczas naszego "Forum Rolników i Agrobiznesu - Świnie" zapytaliśmy  prof. Daniela Korniewicza z firmy LNB.

Anna Kurek14 czerwca 2019, 13:31
Mamy w Polsce bardzo intensywny rozwój produkcji tych linii loch, które są wysokowydajne. W związku z tym zasadnicze wyzwania dotyczą  odchowu znacznie słabszych prosiąt, o niższych masach ciała. Innym zadaniem do rozwiązania przez żywieniowców jest wspomaganie laktacji oraz ograniczanie nadmiernej redukcji masy ciała loch karmiących. Większość obserwowanych w praktyce  nieprawidłowości wynika z przyzwyczajeń jakie hodowcy posiedli pracując wcześniej z mniej wydajnymi zwierzętami. Czas zmienić podejście do żywienia loch.

Zobacz cały wywiad z prof. Danielem Korniewiczem!Picture of the author
Autor Artykułu:Anna Kurek
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)