StoryEditor

Ceny skupu bydła już nie spadają. Kiedy będą podwyżki?

Na rynku bydła mięsnego brakuje pozytywnych impulsów, na które czekają hodowcy. Jesienią miały być podwyżki, tymczasem stawki stoją. Jak zakłady reagują na unijne notowania?
07.11.2023., 13:30h
Z tego artykułu dowiesz się:
  • ceny bydła MRiRW
  • aktualne ceny bydła
  • ceny bydła wg. cenników zakładów ubojowych
  • kiedy będą podwyżki cen bydła?  

W UE od sierpnia br. notowane są systematyczne spadki cen bydła, obecnie ukształtowały się na poziomie 4,85 euro/kg. Taką cenę utrzymują na dość stabilnym poziomie wysokie stawki za jałówki, sięgające nadal 5,02 euro/kg. To kategoria bydła wciąż poszukiwana i najbardziej stabilna w długookresowej analizie. Największy spadek notowań obserwowany jest w przypadku krów, ale to nic nowego, bowiem jesienią zwykle w ubojniach jest ich więcej, co jest związane z końcem sezonu pastwiskowego. Obecnie w UE średnio za byki w kl. R rolnicy otrzymują 4,84 euro/kg.

Pozostało 84% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 16,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Dorota Kolasińska
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska Redaktorka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
20. listopad 2023 12:55