Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Portal partner

ASF i Bioasekuracja – pogłowie świń spadnie o 1,5 mln sztuk!

01.02.2018

Drukuj

ASF i Bioasekuracja – pogłowie świń spadnie o 1,5 mln sztuk!

Artykuł płatny

O programie bioasekuracji mówili podczas posiedzenia senackiej komisji rolnictwa przedstawiciele ministerstwa rolnictwa. Tłumaczyli, że bioasekuracja to podwyższone wymagania weterynaryjne w postaci zakazów i nakazów.

Jeżeli, ktoś nie spełni tych zasad będzie musiał poddać świnie ubojowi i zaprzestać produkcji na 2-3 lata – zapowiedziała wiceminister rolnictwa Ewa Lech.

Masowe kontrole

Rozporządzenie w sprawie bioasekuracji zostanie podpisane 5 lutego i wejdzie w życie po 14 dniach. Jeszcze w połowie lutego ma ruszyć kampania informacyjna dla rolników, która będzie tłumaczyć szczegóły nowych obowiązkowych zasad. Od marca rozpoczną się masowe kontrole wszystkich chlewni pod kątem spełniania bioasekuracji. W ich efekcie Inspekcja Weterynaryjna wyda decyzje o usunięciu ewentualnych uchybień, na które rolnik będzie miał maksymalnie 4 miesiące. Ale już na tym etapie może też zapaść decyzja o zamknięciu gospodarstwa jeżeli służby weterynaryjne uznają, że nie ma szans na spełnienie zasad bioasekuracji...

Przeczytaj cały artykuł w wersji premium dla prenumeratorów.

Jeśli jesteś prenumeratorem, lub wykupiłeś dostęp do serwisu - ZALOGUJ SIĘ
Nie masz wykupionego dostępu wybierz jedną z opcji:

Pojedyńczy artykuł

3,69 zł

/ za artykuł

Zamawiam

Polecamy

Pojedyńcze e-wydanie + miesięczny dostęp do topagrar premium

19,90 zł

/ za miesiąc

Zamawiam

Mam już prenumeratę lub konto premium Zaloguj się

r e k l a m a

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii