Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

ASF z Europy nawet do USA? To możliwe!

17.04.2018

Drukuj

ASF z Europy nawet do USA? To możliwe!

Artykuł dostępny

W badaniu symulacyjnym na amerykańskim Uniwersytecie Stanu Kansas naukowcy wykazali, że wirus afrykańskiego pomoru świń może być przenoszony w paszy. Co więcej, ma możliwość przetrwania tak długiej podróży na ogromne odległości, jak między Europą a USA, donosi holenderski dziennik Boerderij Vandaag.r e k l a m aNiestety, to może oznaczać pewne utrudnienia w imporcie oraz eksporcie. Wyniki badań jednoznacznie potwierdzają, że wirusy w paszy i dodatkach paszowych z Europy Wschodniej, a w tym z Polski, mogą przedostać się na zachód. Już teraz producenci niemieccy ostrzegają, że konieczna jest kontrola sprowadzanych towarów.

W związku z coraz większym zagrożeniem ze strony wirusa naukowcy za oceanem próbują ustalić, jakie działania i środki są w stanie zminimalizować ryzyko przeniesienia wirusa między kontynentami (i ogólne graniczenie jego rozprzestrzeniania oraz eliminację).

Polecany artykuł

ASF u dzików: Kolejne 43 przypadkial na podst. topagrar.com
fot. Konieczka
Czytaj także:
Czarny bilans: znaleziono już ponad 1000 padłych dzików z ASF

Polecane dla Ciebie:

article icon

Zboża: początek roku z wzrostami cen

Czytaj

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii