Reklama zniknie za 11 sekund

Topagrar.pl
Strona główna>Artykuły>Świnie>Afrykański pomór świń (ASF)>

GIW informuje o kolejnych ogniskach – jedno blisko granicy

Obrazek
Sytuacja robi się coraz bardziej poważna. W tym roku wyznaczono już 79 ognisk ASF, ich liczba rośnie jak grzyby po deszczu. 
Dorota Kolasińska3 września 2020, 10:13
Główny Lekarz Weterynarii poinformował o 76, 77, 78, 79 w 2020 r. ognisku afrykańskiego pomoru świń (ASF). Tym razem ogniska wyznaczono na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie oraz dość duże (ponad 500 szt. zwierząt) w Lubuskiem, około 30 km od granicy polsko-niemieckiej. 

  • 76 ognisko w 2020 r. stwierdzono na podstawie wyników badań laboratoryjnych z dnia 31 sierpnia br. w gospodarstwie, w którym utrzymywano 12 świń, położonym w miejscowości Stary Lubliniec, gmina Cieszanów, powiat lubaczowski, województwo podkarpackie.

    • 77 ognisko w 2020 r. stwierdzono na podstawie wyników badań laboratoryjnych z dnia 31 sierpnia br. w gospodarstwie, w którym utrzymywano 16 świń, położonym w miejscowości Perespa, gmina Tyszowce, powiat tomaszowski, województwo lubelskie.

    • 78 ognisko w 2020 r. stwierdzono na podstawie wyników badań laboratoryjnych z dnia 1 września br. w gospodarstwie, w którym utrzymywano 6 świń, położonym w miejscowości Markowicze, gmina Księżpol, powiat biłgorajski, województwo lubelskie.

  • 79 ognisko w 2020 r. stwierdzono na podstawie wyników badań laboratoryjnych z dnia 1 września br. w gospodarstwie, w którym utrzymywano 594 świnie, położonym w miejscowości Pław, gmina Dąbie, powiat krośnieński, województwo lubuskie.


Ponadto wczoraj informowaliśmy o podejrzeniu wykrycia ASF w dużym stadzie w woj. warmińsko-mazurskim. Czekamy na potwierdzenie. Szczegóły znajdziesz TUTAJ

oprac. dkol na podst. wetgiw.gov.pl

Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Ważne Tematy

Ważne Tematy