Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

Izdebski: Nie będzie masakry dzików w Polsce!

09.01.2019

Drukuj

Izdebski: Nie będzie masakry dzików w Polsce!

Artykuł dostępny

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Sławomir Izdebski uspokajał wszystkich zaniepokojonych planami Polskiego Związku Łowieckiego, który zamierza zorganizować w każdy weekend stycznia masowe polowania zbiorowe.

r e k l a m a

- Gdyby nawet Hitler powstał z grobu i chciał zrównać z ziemią polskie lasy i pola nie jest w stanie dokonać depopulacji w trzy dni. Nie wierzcie to. Nie będzie żadnej masakry. Myśliwi już mówią, że nikt nie będzie z nich robić wariatów. Gdyby wszyscy wyszli dzisiaj na polowania i postawić na nogi całą polską armię jest to fizycznie niemożliwe - mówił S. Izdebski.

Jego zdaniem za całą akcją grupowych polowań stoi Łowczy Krajowy, który obiecał masową depopulację dzików, aby …ocalić swoje stanowisko.

Polecany artykuł

Sejm rozpatrzy wniosek o odwołanie ministra Ardanowskiego

– Łowczy Krajowy obiecał że w kilka tygodni załatwi sprawę dzików, żeby ratować stołek. Nie panie Łowczy, pańskie dni są policzone. Nikt nie da się nabrać na takie esbeckie metody.  To, co zostało ogłoszone przez Łowczego Krajowego, że w 3 dni ma się odbyć masakra dzików to jest desperacki atak na nas, żeby obronić przed odwołaniem ze stanowiska - przekonywał szef rolniczego OPZZ.

Sławomir Izdebski jednocześnie opowiedział się za kontynuowaniem odstrzału sanitarnego dzików, ale w bardziej humanitarny sposób, a więc za pomocą termowizji, która ma służyć uniknięciu cierpienia zwierząt.

Jego zdaniem przeciwko akcji Polskiego Związku Łowieckiego opowiadają się, także sami myśliwi, którzy nie chcą brać udziału w masowym strzelaniu nawet do prośnych loch. Skrytykował także postawę organizacji obrońców zwierząt, którym zarzucił hipokryzję.

- Dlaczego nie ma takie troski o ludzi. Kiedy była masakra w chlewniach, kiedy tysiące sztuk wybijano rolnikom, kiedy rolnicy zawału serca dostawali przed swoimi chlewniami, nikt nie interweniował. Co to obchodzi ekologa i obrońcę zwierząt, że człowiek umiera we własnym gospodarstwie - mówił S. Izdebski.

Za wzór walki z ASF-em podał Czechy, które sprawnie poradziły sobie z wirusem dokonując odstrzału dzików oraz inwestując w bioasekurację gospodarstw rolnych. Choć jednocześnie zaznaczył, że pełne zabezpieczenie ferm jest niemożliwe, gdyż ostatnie badania pokazują, że afrykański pomór świń może być przenoszony przez muchy i ptaki.   wk

Polecane dla Ciebie:

article icon

Massey Ferguson z drugiej ręki

Czytaj

Zobacz wideo

Poranna trójpolówka #22 – Awantura o odstrzał dzików. FAKTY!

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii