Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Świnie>Aktualności branżowe>

Nowa siła w branży - Polski Związek Niezależnych Producentów Świń

Obrazek

No i stało się to, na co od lat czekali rolnicy związani z branżą trzodową. Mamy nowy związek - Polski Związek Niezależnych Producentów Świń, który będzie reprezentował niezależnych, polskich producentów świń.

Anna Kurek22 stycznia 2022, 06:00

Od lat rolnicy zajmujący się produkcją świń utyskiwali, że brakuje jednego, porządnego przedstawicielstwa branży. Ich zdaniem dotąd nie było związku, który zajmowałby się interesami rolników produkujących świnie. Brak silnej reprezentacji wielokrotnie był wskazywany jako słabość tego sektora, szczególnie podczas kryzysów w branży. Producenci świń zgodnie twierdzą, że głębszego kryzysu, niż ten trwający obecnie, już nie będzie. Bolesny dla branży bodziec spowodował, że rolnicy biorą sprawy w swoje ręce i zakładają niezależny związek, zrzeszający producentów i hodowców. Podczas zebrania wyborczego w Poznaniu 13 stycznia wybrany został pierwszy Zarząd Polskiego Związku Niezależnych Producentów Świń.

Władze Polskiego Związku Niezależnych Producentów Świń

Podczas pierwszego wyborczego zebrania jednogłośnie wybrany został prezes nowego związku. Został nim Bogusław Prałat, hodowca świń z Nowej Wsi w pow. leszczyńskim.

Jego zastępcami zostali: Wiesław Rosiński oraz Michał Smentoch. Funkcję skarbnika przyjęła Maria Pietrzak-Morusiewicz, a sekretarzem został Wiktor Kujawski.

Wybrano również 3-osobową Komisję Rewizyjną: przewodniczącym został Jacek Wlaźniak, a członkami Bogusław Kołodziejczyk i Marek Kamieniarz.


Członkowie związku mają wiele pomysłów oraz propozycji. Organizują spotkanie z ministrem rolnictwa, aby zaproponować pilne z punktu widzenia krajowej produkcji rozwiązania. Wierzą, że uda im się zjednoczyć wielu rolników produkujących świnie, bez znaczenia, czy produkują prosięta, prowadzą tucz, czy cykl zamknięty. Założeniem podstawowym jest samofinansowanie się związku. Podczas zebrania uchwalono roczną składkę członkowską. Jest ona uzależniona od wielkości produkcji i wynosi: 5 zł od stanowiska dla loch lub 0,5 zł od stanowiska tuczowego.

Władzom Związku gratulujemy i życzymy wytrwałości, siły i owocnych prac na rzecz branży!

O najważniejszych pomysłach członków Związku piszemy w lutowym wydaniu "top świnie". Zapraszamy do lektury.

Kontakt ze związkiem pod adresem mailowym: pznps2021@gmail.com.

 

Pobierz deklarację przystąpienia do Polskiego Związku Niezależnych Producentów Świń.

 Picture of the author
Autor Artykułu:Anna Kurek
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)