Reklama zniknie za 11 sekund

Jesteś w strefie Premium
Strona główna>Artykuły>Świnie>Aktualności branżowe>

Rynek tuczników: Obniżki cen wyhamowały?

Obrazek

Ostatnie notowania cen tuczników wskazują na to, iż po dwóch tygodniach obniżek przyszedł czas na stabilizację.

Jan Bromberek25 lipca 2019, 11:43
Cena na VEZG się nie zmieniła, a krajowi skupujący choćby nawet chcieli, nie mogą bardziej opuszczać cen, bowiem towaru na rynku jest bardzo mało.

Obecne 1,74 euro/kg w klasie E daje nam ok. 7,4 zł/kg w kl. E. Niestety taka stawka nie dotyczy naszego rynku. W kraju maksymalnie za tuczniki fermowe płaci się ok. 7,00 do 7,10 zł/kg w kl. E, a za żywiec do 5,6 zł/kg netto.

Zdaniem pośredników, w najbliższych dniach w cennikach tuczników się nic nie zmieni. Po okresie stabilizacji, w sierpniu przewiduje się podwyżki, co ma głównie związek z sezonowymi wahaniami stawek na zachodzie Europy. Oby ten scenariusz się sprawdził. Ceny warchlaków krajowych i importowanych jeszcze kilka tygodni temu przybierały astronomicznych rozmiarów. Zatem w okresie gdy z nich będą sprzedawane tuczniki warto by trafić w wyższe ceny zbytu. jbr

Zobacz wszystkie ceny skupu świń w Twojej okolicy - notowania cenowe!Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Bromberek
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)