Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Aktualności branżowe>

John Deere współpracuje ze szkołami

Obrazek

Przed szkołami rolniczymi stoi duże wyzwanie, aby wykształcić przyszłych rolników na nowoczesnym sprzęcie i zaprezentować im jak najwięcej możliwości i korzyści jakie daje nowoczesny sprzęt. John Deere współpracuje ze szkołami i wspomaga ich w kształceniu przyszłych rolników i mechaników.

Dawid Konieczka28 lutego 2019, 12:00

Najlepszym przykładem jest Zespół Szkół nr 1 w Białej Piskiej w woj. warmińsko-mazurskim. W tej placówce kształci się młodzież w technikum mechanizacji rolnictwa i technikum mechanizacji rolnictwa i agrotroniki. Dyrektor szkoły Dariusz Charubin doskonale wie o tym, że tylko nowoczesne maszyny i współpraca z firmami dostarczającymi sprzęt to wiele korzyści dla uczniów i szkoły. 

Nowoczesne maszyny w szkole

Dyrektor wraz z nauczycielami pozyskali fundusze, za które kupili nowoczesne maszyny pomocne w kształceniu młodzieży. Szkoła zdecydowała się na współpracę z firmą Fricke, która jest dilerem marki John Deere. Do palcówki edukacyjnej nie dawno trafił nowy ciągnik John Deere 6110R wyposażony w wyświetlacz z CommandCenter 4600 oraz układ prowadzenia AutoTrac i system JDLink. Wyświetlacz ma aktywowaną kontrolę sekcji, co umożliwia sterowanie sekcjami takich maszyn jak rozsiewacz nawozów i siewnik do kukurydzy, które także są na wyposażeniu szkoły. Współpraca szkoły z Baiałej Piskiej z firmą Fricke rozpoczęła się w 2016 r. i odpowiada za nią Sebastian Bartkowicz, który w Fricke zajmuje się działem rolnictwa precyzyjnego.

- Sprzęt, którym dysponuje szkoła budzi podziw wśród uczniów. Nowoczesne rozwiązania umożliwiają kształcenie młodzieży najwyższym światowym poziomie – mówi dyrektor szkoły Dariusz Charubin. 

Kolejna szkoła współpracuje z John Deere

Drugą szkołą, która w podobnym zakresie współpracuje z Fricke jest Zespół Szkół Kształcenia Rolniczego w Dobrocienie (woj. warmińsko-mazurskie). W tej szkole młodzież kształcona jest m.in. w kierunkach mleczarstwa i produkcji zbóż. Uczniowie w szkole mają dyspozycji kombajn zbożowy John Deere W330 i trzy ciągniki rolnicze: 6090MC, i dwa modele serii 5E. Szkoła zakupiła także zestaw prowadzenia GPS John Deere ATU 200 z wyświetlaczem 2630 i najnowszym odbiornikiem SF6000.

Nauka nie tylko na maszynach

Szkoła w Białej Piskiej oprócz ciągnika dysponuje także innym sprzętem John Deere pomocnym w nauce. Dyrekcja palcówki zdecydowała się na zakup trzech stanowisk edukacyjnych wyposażonych w wyświetlacz 2630, odbiornik SF6000 i kompletna wiązką ISOBUS. Dzięki tym stanowiskom uczniowie mogą w praktyczny sposób opanować obsługę nowoczesnych maszyn i co najważniejsze poznac jego możliwości. 

Poza tym szkoły współpracują z firmą Fricke, dilerem John Deere otrzymują regularie liczne pomoce dydaktyczne np. różne plansze, animacje, instrukcje obsługi i napraw maszyn rolniczych. To dzięki tym materiałom młodzież zyskuje podstawową wiedzę, którą mogą rozszerzać na zajęciach praktycznych z wykorzystaniem nowoczwnych maszyn. 

John Deere stawia na młodych

John Deere jest także partnerem w Mistrzostw Młodych Mechaników Maszyn Rolniczych. Finał tej imprezy odbędzie się 29 marca podczas targów Motor Show w Poznaniu. 

Jeśli chcesz dowidzieć się więcej o Mistrzostwach kliknij poniższy link.

Mistrzostwa Mechaników – zgłoś się!1 z 1
Dyrektor Szkoły w Białej Piskiej Dariusz Charubin (z lewej) odbiera kluczyki do nowego ciągnika John Deere 6110R od przedstawiciela firmy Fricke Sebastiana Bartkowicza.

Dyrektor Szkoły w Białej Piskiej Dariusz Charubin (z lewej) odbiera kluczyki do nowego ciągnika John Deere 6110R od przedstawiciela firmy Fricke Sebastiana Bartkowicza.

Picture of the author
Autor Artykułu:Dawid Konieczka
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)