Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

John Deere współpracuje ze szkołami

28.02.2019

Drukuj

John Deere współpracuje ze szkołami

Artykuł dostępny

Najlepszym przykładem jest Zespół Szkół nr 1 w Białej Piskiej w woj. warmińsko-mazurskim. W tej placówce kształci się młodzież w technikum mechanizacji rolnictwa i technikum mechanizacji rolnictwa i agrotroniki. Dyrektor szkoły Dariusz Charubin doskonale wie o tym, że tylko nowoczesne maszyny i współpraca z firmami dostarczającymi sprzęt to wiele korzyści dla uczniów i szkoły. 

r e k l a m a

Nowoczesne maszyny w szkole

Polecany artykuł

Siew pasowy - przyjedź na nasz pokaz do Młodzikowa!

Dyrektor wraz z nauczycielami pozyskali fundusze, za które kupili nowoczesne maszyny pomocne w kształceniu młodzieży. Szkoła zdecydowała się na współpracę z firmą Fricke, która jest dilerem marki John Deere. Do palcówki edukacyjnej nie dawno trafił nowy ciągnik John Deere 6110R wyposażony w wyświetlacz z CommandCenter 4600 oraz układ prowadzenia AutoTrac i system JDLink. Wyświetlacz ma aktywowaną kontrolę sekcji, co umożliwia sterowanie sekcjami takich maszyn jak rozsiewacz nawozów i siewnik do kukurydzy, które także są na wyposażeniu szkoły. Współpraca szkoły z Baiałej Piskiej z firmą Fricke rozpoczęła się w 2016 r. i odpowiada za nią Sebastian Bartkowicz, który w Fricke zajmuje się działem rolnictwa precyzyjnego.

- Sprzęt, którym dysponuje szkoła budzi podziw wśród uczniów. Nowoczesne rozwiązania umożliwiają kształcenie młodzieży najwyższym światowym poziomie – mówi dyrektor szkoły Dariusz Charubin. 

Kolejna szkoła współpracuje z John Deere

Drugą szkołą, która w podobnym zakresie współpracuje z Fricke jest Zespół Szkół Kształcenia Rolniczego w Dobrocienie (woj. warmińsko-mazurskie). W tej szkole młodzież kształcona jest m.in. w kierunkach mleczarstwa i produkcji zbóż. Uczniowie w szkole mają dyspozycji kombajn zbożowy John Deere W330 i trzy ciągniki rolnicze: 6090MC, i dwa modele serii 5E. Szkoła zakupiła także zestaw prowadzenia GPS John Deere ATU 200 z wyświetlaczem 2630 i najnowszym odbiornikiem SF6000.

Nauka nie tylko na maszynach

Szkoła w Białej Piskiej oprócz ciągnika dysponuje także innym sprzętem John Deere pomocnym w nauce. Dyrekcja palcówki zdecydowała się na zakup trzech stanowisk edukacyjnych wyposażonych w wyświetlacz 2630, odbiornik SF6000 i kompletna wiązką ISOBUS. Dzięki tym stanowiskom uczniowie mogą w praktyczny sposób opanować obsługę nowoczesnych maszyn i co najważniejsze poznac jego możliwości. 

Poza tym szkoły współpracują z firmą Fricke, dilerem John Deere otrzymują regularie liczne pomoce dydaktyczne np. różne plansze, animacje, instrukcje obsługi i napraw maszyn rolniczych. To dzięki tym materiałom młodzież zyskuje podstawową wiedzę, którą mogą rozszerzać na zajęciach praktycznych z wykorzystaniem nowoczwnych maszyn. 

John Deere stawia na młodych

John Deere jest także partnerem w Mistrzostw Młodych Mechaników Maszyn Rolniczych. Finał tej imprezy odbędzie się 29 marca podczas targów Motor Show w Poznaniu. 

Jeśli chcesz dowidzieć się więcej o Mistrzostwach kliknij poniższy link.

Mistrzostwa Mechaników – zgłoś się!

Polecane dla Ciebie:

article icon

Co zrobić ze zużytą folią kiszonkarską?

Czytaj

Galeria zdjęć

Dyrektor Szkoły w Białej Piskiej Dariusz Charubin (z lewej) odbiera kluczyki do nowego ciągnika John Deere 6110R od przedstawiciela firmy Fricke Sebastiana Bartkowicza.

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii