Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Technika>Aktualności branżowe>

Nowy opryskiwacz Hardi AEON Centura

Obrazek

Centura to zupełnie inna konstrukcja w porównaniu do oferowanych obecnie maszyn Commander. Zmieniono m.in. koncepcję ramy, w nowym opryskiwaczu oś jest skrętna.

Dawid Konieczka3 stycznia 2020, 06:00
Centura to zupełnie nowa konstrukcja, która jest odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku. W opryskiwaczu zupełnie zmieniono ramę i układ zawieszenia belki. W Centura tylna oś jest skrętna, przykładowo w opryskiwaczach Commander skrętna była część podwozia. Rozstaw osi w nowym opryskiwaczu można regulować skokowo w zakresie 1,8, 2,0 i 2,25 m. Oś opryskiwacza amortyzowana jest hydraulicznie, a błotniki sterowane oddzielnymi siłownikami skręcają się wraz z kołami. 

Centura to nowa seria opryskiwaczy, które w pełni przystosowane są do rolnictwa precyzyjnego, w tym wyłączanie pojedynczych rozpylaczy lub utrzymywanie stałego wydatku cieczy na całej szerokości belki podczas jazdy na zakrętach. Wymaga to szybkiego centrum operacyjnego, który w bardzo krótkim czasie przetworzy dużą ilość danych. Opryskiwacz wyposażony jest w układy telemetryczne co pozwala zdiagnozować usterkę zdalnie. Nowy opryskiwacz wyposażony jest w ISOBUS a do jego obsługi można użyć fabrycznie dostarczanego terminala HC 9700.

Na chwilę obecną opryskiwacz Hardi AEON Centura oferowany jest z belkami o szerokości od 24 do 36 m i zbiornikiem o pojemności 5200 l. Wszystkie funkcje opryskiwacza, obsługa zaworów odbywa się elektronicznie. Służy do tego dotykowy monitor umieszczony w pobliżu rozwadniacza, monitor można obsługiwać także z wykorzystaniem przycisków.

Centura oferowana jest na razie tylko w wersji z zaczepem dolnym. Dyszel jest amortyzowany, a stopa podporowa obsługiwana hydraulicznie. 
Z lewej strony opryskiwacza znajdują się schowki do przedmiotów ochrony osobistej operatora, a z prawej strony większe pojemniki m.in. na zapasowe filtry lub chemię.wnież z prawej strony znajduje się sekcja filtracji cieczy i wszystkie rozdzielacze kierujące obiegiem cieczy.


1 z 6
Nowy opryskiwacz Hardi AEON Centura.

Nowy opryskiwacz Hardi AEON Centura.

2 z 6
Skrętna oś opryskiwacza z amortyzacją hydrauliczną.

Skrętna oś opryskiwacza z amortyzacją hydrauliczną.

3 z 6
Rozwadniacz i monitor do obsługi opryskiwacza.

Rozwadniacz i monitor do obsługi opryskiwacza.

4 z 6
Monitor do obsługi zaworów opryskiwacza w czasie napełniania.

Monitor do obsługi zaworów opryskiwacza w czasie napełniania.

5 z 6
Część obsługowa z prawej strony opryskiwacza.

Część obsługowa z prawej strony opryskiwacza.

6 z 6
Monitor ISOBUS HC 9700.

Monitor ISOBUS HC 9700.

Picture of the author
Autor Artykułu:Dawid Konieczka
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)