Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Technika>Aktualności branżowe>

Polskie kosiarki w USA: Talex podbija rynek amerykański

Polski producent maszyn zielonkowych, Talex, podbija rynek amerykański. Które produkty sprzedają się najlepiej w USA?

5 stycznia 2022, 16:00

Talex jest znany z produkcji kosiarek rotacyjnych, dyskowych, bijakowych, przetrząsaczy, zgrabiarek, owijarek, a także maszyn komunalnych, np. zamiatarek.

– Pierwszy kontakt z rynkiem amerykańskim nawiązaliśmy w 2014 roku. Nasze przedstawicielstwo znajduje się w rejonie Nowego Yorku. Taki wybór padł ze względu na lokalizację położoną blisko portów oraz lotnisk, co znacznie ułatwia nam koordynowanie wszelkich wysyłek – wyjaśnia prezes firmy Karol Jaworski. 

Kosiarki i przetrząsacze z Borzytuchomia 

Firma Talex zajmuje się wszystkim: od załadunku po dostawę pod dedykowany adres w USA, to tzw. dostawa „door to door”. Produkty firmy z Borzytuchomia można kupić w kilkunastu stanach. Polityka sprzedaży bazuje na budowaniu siatki dilerskiej, która składa się z lokalnych, zaufanych punktów przedstawicielskich, co ciekawe, niekiedy działających na rynku ponad 70 lat. 

– Handlowców z kilku takich punktów szkoliliśmy właśnie podczas naszego grudniowego pobytu do USA. To był owocny wyjazd, który pozwolił nam merytorycznie oraz praktycznie przygotować zespół do nadchodzącego sezonu – mówi Adriana Grajczyk - Skupiamy się nie tylko na wiedzy z zakresu handlowego, obejmującej najważniejsze funkcje maszyny. Niezwykle ważne są dla nas również praktyczne zajęcia z zakresu konkretnego korzystania z funkcji maszyn w terenie. Dlatego na naszym wyjeździe byli również przedstawiciele serwisu.

Co sprzedaje się najlepiej na tym rynku?

Tylko w 2021 roku z Borzytuchomia wypłynęło przez port w Gdyni, następnie Antwerpię, Rotterdam lub Bremerhaven do kilku portów w USA ponad 80 kontenerów. Do jednego z nich można załadować nawet 24 kosiarki! 

Do USA trafiają głównie: kosiarki rotacyjne Eco Cut 185 i Eco Cut 165, kosiarki bijakowe Eco, przetrząsacze Tornado oraz owijarki samozaładowcze Sprinter 1500 z w pełni zautomatyzowanym systemem sterowania. 

Poza tym wysłano 40 owijarek samozaładowczych. Producent informuje, że cieszą się one ogromnym zainteresowaniem i są obecnie prezentowane na lokalnych targach odbywających się już od stycznia w kilku stanach. 

Płyną także na południe od USA

To nie koniec podbojów Talexu na odległych kontynentach. Aktualnie kontenery z kosiarkami dopływają właśnie do Ameryki Południowej, a konkretnie do Peru. Kosiarki Talexu dostępne są również we wszystkich krajach Unii Europejskiej.

– Poza Polską największymi rynkami zbytu w Europie są dla nas Niemcy, Austria oraz Irlandia i Wielka Brytania. Celem na 2021 rok jest zwiększenie sprzedaży przez rozwój sieci punktów dilerskich i budowaniu partnerstwa z potencjalnymi klientami. Nasza strategia ekspansji w tych właśnie krajach jest kolejnym krokiem do zdobycia pozycji wśród liderów w sprzedaży maszyn zielonkowych – podsumowuje Adriana Grajczyk, dyrektor działu sprzedaży i marketingu. 

opr. jj
fot. TalexWażne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)