StoryEditor

Polskie kosiarki w USA: Talex podbija rynek amerykański

Polski producent maszyn zielonkowych, Talex, podbija rynek amerykański. Które produkty sprzedają się najlepiej w USA?
05.01.2022., 15:01h

Talex jest znany z produkcji kosiarek rotacyjnych, dyskowych, bijakowych, przetrząsaczy, zgrabiarek, owijarek, a także maszyn komunalnych, np. zamiatarek.

– Pierwszy kontakt z rynkiem amerykańskim nawiązaliśmy w 2014 roku. Nasze przedstawicielstwo znajduje się w rejonie Nowego Yorku. Taki wybór padł ze względu na lokalizację położoną blisko portów oraz lotnisk, co znacznie ułatwia nam koordynowanie wszelkich wysyłek – wyjaśnia prezes firmy Karol Jaworski. 

Kosiarki i przetrząsacze z Borzytuchomia 

Firma Talex zajmuje się wszystkim: od załadunku po dostawę pod dedykowany adres w USA, to tzw. dostawa „door to door”. Produkty firmy z Borzytuchomia można kupić w kilkunastu stanach. Polityka sprzedaży bazuje na budowaniu siatki dilerskiej, która składa się z lokalnych, zaufanych punktów przedstawicielskich, co ciekawe, niekiedy działających na rynku ponad 70 lat. 

– Handlowców z kilku takich punktów szkoliliśmy właśnie podczas naszego grudniowego pobytu do USA. To był owocny wyjazd, który pozwolił nam merytorycznie oraz praktycznie przygotować zespół do nadchodzącego sezonu – mówi Adriana Grajczyk - Skupiamy się nie tylko na wiedzy z zakresu handlowego, obejmującej najważniejsze funkcje maszyny. Niezwykle ważne są dla nas również praktyczne zajęcia z zakresu konkretnego korzystania z funkcji maszyn w terenie. Dlatego na naszym wyjeździe byli również przedstawiciele serwisu.

Co sprzedaje się najlepiej na tym rynku?

Tylko w 2021 roku z Borzytuchomia wypłynęło przez port w Gdyni, następnie Antwerpię, Rotterdam lub Bremerhaven do kilku portów w USA ponad 80 kontenerów. Do jednego z nich można załadować nawet 24 kosiarki! 

Do USA trafiają głównie: kosiarki rotacyjne Eco Cut 185 i Eco Cut 165, kosiarki bijakowe Eco, przetrząsacze Tornado oraz owijarki samozaładowcze Sprinter 1500 z w pełni zautomatyzowanym systemem sterowania. 

Poza tym wysłano 40 owijarek samozaładowczych. Producent informuje, że cieszą się one ogromnym zainteresowaniem i są obecnie prezentowane na lokalnych targach odbywających się już od stycznia w kilku stanach. 

Płyną także na południe od USA

To nie koniec podbojów Talexu na odległych kontynentach. Aktualnie kontenery z kosiarkami dopływają właśnie do Ameryki Południowej, a konkretnie do Peru. Kosiarki Talexu dostępne są również we wszystkich krajach Unii Europejskiej.

– Poza Polską największymi rynkami zbytu w Europie są dla nas Niemcy, Austria oraz Irlandia i Wielka Brytania. Celem na 2021 rok jest zwiększenie sprzedaży przez rozwój sieci punktów dilerskich i budowaniu partnerstwa z potencjalnymi klientami. Nasza strategia ekspansji w tych właśnie krajach jest kolejnym krokiem do zdobycia pozycji wśród liderów w sprzedaży maszyn zielonkowych – podsumowuje Adriana Grajczyk, dyrektor działu sprzedaży i marketingu. 

opr. jj
fot. Talex

Top Agrar
Autor Artykułu:Top Agrar
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
02. grudzień 2023 12:42