Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Aktualności branżowe>

Rama Steketee precyzyjnie poprowadzi każdy pielnik

Obrazek

Rama skrętna EC-Steer pozwala na unowocześnienie dowolnej maszyny opielającej o układ kierowniczy sterowany za pomocą joysticka w kabinie lub za pomocą kamery IC-Light.

Krzysztof Gębski31 maja 2022, 12:00

Nawet najprostszy pielnik z tzw. sztywną ramą może pracować w trybie automatycznym dzięki opracowanej przez firmę Steketee pośredniej ramie sterującej EC-Steer. Zaczepia się ją między TUZ ciągnika a mocowaniem układu zawieszenia pielnika. Rama ma własne koła kopiujące i mechanizm, umożliwiający przesuwanie pielnika w lewo lub prawo automatycznie, w oparciu na sygnale z kamer lub ręcznie za pomocą dźwigni hydrauliki ciągnika. To opcja dla rolników, którzy chcą unowocześnić swój pielnik.

Kierowcy sterują maszyną ze swojego fotela za pomocą joysticka lub systemu sterowania kamerą IC-Light. Sterowanie kamerą umożliwia maszynie rozróżnianie roślin uprawnych i chwastów na podstawie różnych odcieni zieleni lub spektrum kolorów RGB. Dzięki temu maszyna może pracować automatycznie, z dokładnością do 2 cm od rośliny. Rama występuje w wersji do pielników o masie do 2,5 t i szerokości roboczej do 6 m oraz dla maszyn o szerokości do 9 m i masie do 4 t.

 Picture of the author
Autor Artykułu:Krzysztof Gębski
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)