StoryEditor

Rama Steketee precyzyjnie poprowadzi każdy pielnik

Rama skrętna EC-Steer pozwala na unowocześnienie dowolnej maszyny opielającej o układ kierowniczy sterowany za pomocą joysticka w kabinie lub za pomocą kamery IC-Light.
31.05.2022., 11:05h

Nawet najprostszy pielnik z tzw. sztywną ramą może pracować w trybie automatycznym dzięki opracowanej przez firmę Steketee pośredniej ramie sterującej EC-Steer. Zaczepia się ją między TUZ ciągnika a mocowaniem układu zawieszenia pielnika. Rama ma własne koła kopiujące i mechanizm, umożliwiający przesuwanie pielnika w lewo lub prawo automatycznie, w oparciu na sygnale z kamer lub ręcznie za pomocą dźwigni hydrauliki ciągnika. To opcja dla rolników, którzy chcą unowocześnić swój pielnik.

Kierowcy sterują maszyną ze swojego fotela za pomocą joysticka lub systemu sterowania kamerą IC-Light. Sterowanie kamerą umożliwia maszynie rozróżnianie roślin uprawnych i chwastów na podstawie różnych odcieni zieleni lub spektrum kolorów RGB. Dzięki temu maszyna może pracować automatycznie, z dokładnością do 2 cm od rośliny. Rama występuje w wersji do pielników o masie do 2,5 t i szerokości roboczej do 6 m oraz dla maszyn o szerokości do 9 m i masie do 4 t.

 

Krzysztof Gębski
Autor Artykułu:Krzysztof Gębski

redaktor top agrar Polska w dziale "Technika".

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
10. grudzień 2023 10:41