StoryEditor

Młodzi mechanicy walczą dziś o zwycięstwo na Poznań Motor Show 2024

XIII Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników ruszyły wczoraj na MTP w Poznaniu niemal równolegle z Poznań Motor Show. Partnerem strategicznym Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników jest Orlen Oil, a konkurencje praktyczne i materiały edukacyjne w kategorii młody mechanik maszyn rolniczych, której dziś gorąco kibicujemy, przygotowuje m.in. John Deere.
05.04.2024., 13:14h

Tegoroczna edycja Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników jest wyjątkowa pod względem kategorii, w których zostaną rozegrane finały. Uczestnicy mogli wybierać spośród 9. kategorii, wśród których dwie to tegoroczna nowość:

●            Młody Instalator LPG

●            Młody Detailer

Pozostałe są już znane z wcześniejszych edycji Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników:

●            Młody Mechanik

●            Mechanik Zawodowy

●            Elektromobilni

●            Młody Mechanik Maszyn Rolniczych

●            Młody Mechanik Pojazdów Ciężarowych

●            Młody Mechanik Motocyklowy

●            Młody Lakiernik

Gęste sito eliminacji

Wszystkich finalistów zaplanowanych na 4–7 kwietnia podczas Motor Show w Poznaniu Finałów Ogólnopolskich Mistrzostw Młodych Mechaników poznaliśmy w marcu. Spośród 6233 duetów, które wystartowały w eliminacjach online do finałów w ośmiu kategoriach, zakwalifikowały się łącznie 194 dwuosobowe zespoły. W finale kategorii Młodych Mechanik Maszyn Rolniczych zobaczymy 20 drużyn reprezentujących: ZSRCKU w Trzciance (11), ZSCKR w Radomiu (3), ZSM w Białymstoku (3), ZSP w Zakliczynie (1) oraz ZSM w Krakowie (1) i ZSS w Łodzi (1), których reprezentanci zdobyli wejściówki w ramach specjalnych akcji partnerów tej kategorii, odpowiednio "Zielona karta John Deere" i "Uważni w warsztacie", której patronują redakcje top agrar Polska i profi – gratulujemy!

"Uważni w warsztacie" - akcja top agrar Polska

Nasza akcja specjalna "Uważni w warsztacie" jest nie tylko przepustką do rywalizacji o tytuł najlepszego mechanika maszyn rolniczych, ale przede wszystkim szansą na zwiększenie świadomości na temat bezpieczeństwa pracy i pierwszej pomocy.

Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników to projekt edukacyjny gromadzący licznych partnerów i ekspertów, bez których wydarzenie nie mogłoby by się odbyć na tak wielką skalę. To firmy m.in. z branży motoryzacyjnej, edukacyjnej czy IT, które dbają o edukację uczestników Mistrzostw dostarczając materiały szkoleniowe i przygotowując konkurencje praktyczne.

Partnerem strategicznym Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników jest Orlen Oil, który rozwija wiedzę młodych i zawodowych mechaników w zakresie środków smarowych stosowanych w motoryzacji. Ambasadorzy marki - Robert Kubica, Kuba Przygoński, Bartosz Zmarzlik, Miko Marczyk i Kajetan Kajetanowicz – kibicują uczestnikom Mistrzostw, przygotowują dla nich konkurencje praktyczne i dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Szerokie grono pratnerów Mistrzostw Młodych Mechaników

Dzięki ogromnemu wsparciu partnerów z roku na rok Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników przyciągają coraz szersze grono uczestników. Konkurencje praktyczne i materiały edukacyjne przygotowują m.in. ZF Aftermarket z markami TRW, Sachs, Lemförder, Wabco, a także VARTA, FILTRON, AC z marką STAG Autogas Systems, sieci warsztatów samochodowych Eurowarsztat i Nexdrive, Autos, John Deere, Yamaha, TEXA, ARP E-Vehicles z marką autobusów elektrycznych i wodorowych Pilea, Axalta z marka Standox, Anest Iwata, Mirka, Integra Software, EVB, Overcome, Grupa TOPEX z marką NEO TOOLS, PIRE, CS-II, The Wrap Center, Flex oraz partner technologiczny Synerise.

Organizatorami Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników są V8 Team, Międzynarodowe Targi Poznańskie oraz Fundacja Akademia Młodego Mechanika, zrzeszająca ekspertów, przedstawicieli organizacji branżowych i firm współpracujących na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz promujących rozwój edukacji technicznej.

Szczegółowe oraz bieżące informacje dotyczące Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników można znaleźć na stronie mistrzostwamechanikow.pl oraz na Facebook.

Jan Beba
Autor Artykułu:Jan Bebaredaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
24. maj 2024 21:09