Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Portal partner

Sieczkarnia do roślin energetycznych

01.06.2017

Drukuj

Sieczkarnia do roślin energetycznych

Artykuł dostępny

Do roślin odnawialnych można zaliczyć m.in. wierzbę energetyczną. Charakteryzuje się ona szybkim tempem wzrostu i dużą ilością masy. Jak zatem zbiera się takie rośliny by móc z nich wyprodukować prąd?

r e k l a m aOtóż do zbioru wierzby energetycznej można wykorzystać sieczkarnię marki Sipma. Sprzęt o wdzięcznej nazwie Heros oferowany jest w dwóch wersjach: jedno- i dwurzędowej. Bez względu na model średnica ścinanych pędów roślin nie może przekraczać 70 mm. Za ścinkę odpowiadają dwa napędzane hydraulicznie tarczowe noże. Następnie zbierany materiał kierowany jest do zespołu rozdrabniającego. Teoretyczna długość sieczki wynosi 20–55 mm. Rozdrobniony materiał opuszcza maszynę rurą wyładowczą, która kieruje go na środki transportowe.

Wszystkimi funkcjami sieczkarni steruje się elektronicznie za pomocą sterownika umieszczonego w kabinie ciągnika. Do współpracy z mniejszym modelem wymagany jest ciągnik o mocy ok. 110 KM, w większym zapotrzebowanie na moc wynosi 135 KM.    pt

Read more in the premium version

article icon

Sprawdż za ile kupisz krajowy sprzęt zielonkowy!

Order a premium version

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii