Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Aktualności branżowe>

Sieczkarnia do roślin energetycznych

Obrazek

W ostatnich czasach popularna jest zielona energia, czyli prąd i ciepło uzyskiwane ze spalania roślin odnawialnych. Czy zastanawiałeś się jednak jak zbiera się rośliny energetyczne?

Paweł Twardowski1 czerwca 2017, 13:55

Do roślin odnawialnych można zaliczyć m.in. wierzbę energetyczną. Charakteryzuje się ona szybkim tempem wzrostu i dużą ilością masy. Jak zatem zbiera się takie rośliny by móc z nich wyprodukować prąd?

Otóż do zbioru wierzby energetycznej można wykorzystać sieczkarnię marki Sipma. Sprzęt o wdzięcznej nazwie Heros oferowany jest w dwóch wersjach: jedno- i dwurzędowej. Bez względu na model średnica ścinanych pędów roślin nie może przekraczać 70 mm. Za ścinkę odpowiadają dwa napędzane hydraulicznie tarczowe noże. Następnie zbierany materiał kierowany jest do zespołu rozdrabniającego. Teoretyczna długość sieczki wynosi 20–55 mm. Rozdrobniony materiał opuszcza maszynę rurą wyładowczą, która kieruje go na środki transportowe.

Wszystkimi funkcjami sieczkarni steruje się elektronicznie za pomocą sterownika umieszczonego w kabinie ciągnika. Do współpracy z mniejszym modelem wymagany jest ciągnik o mocy ok. 110 KM, w większym zapotrzebowanie na moc wynosi 135 KM.    ptPicture of the author
Autor Artykułu:Paweł Twardowski
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)