Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

Wody Polskie ustrzeliły 34 "jelenie"

27.12.2018

Drukuj

Wody Polskie ustrzeliły 34 "jelenie"

Artykuł dostępny

Odsłaniamy kulisy tego spektakularnego wydarzenia, którym był przetarg na ciągniki. Ogłosiło go Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie w drugiej połowie października. Jak wynika z komunikatu, środki z budżetu tej firmy na ten cel musiały być wydane jeszcze w tym roku.

r e k l a m a

- Priorytetem dla nas był wybór dostawcy, który będzie w stanie zapewnić maszyny o wymaganej specyfikacji technicznej w bardzo krótkim terminie – wyjaśniał Sergiusz Kieruzel, rzecznik prasowy tej firmy. Zależało nam bowiem, by sprzęt jak najszybciej trafił do pracy operacyjnej w całej Polsce, dzięki czemu będziemy gotowi do sezonu wiosennego.
Przetarg wygrała firma Wanicki Agro, która dostarczy 34 ciągniki 6120M marki John Deere do Wód Polskich w 25 lokalizacjach w całym kraju.

Na początku grudnia podpisano umowę między PGW Wody Polskie, a firmą Wanicki Agro, która realizuje ten kontrakt. Dla nabywcy ciągniki te będą służyły m.in. do transportu elementów urządzeń wodnych, innego ciężkiego sprzętu, a także wykaszania traw.

- Sprostanie temu wyzwaniu było uzależnione od pracy, wysiłku i elastyczności całego naszego zespołu, ale także osób pracujących w fabryce John Deere – mówi Waldemar Wielechowski, przedstawiciel firmy Wanicki Agro, która jest dealerem John Deere. PGW Wody Polskie oczekiwało maszyn o mocy 120 KM, jednocześnie możliwie oszczędnych. W te kryteria wpasował się model 6120M. Według danych SAMAR, to właśnie 6120M jest w tym roku jednym z najczęściej wybieranych modeli spośród nowych ciągników w Polsce.

Wody Polskie zdecydowały się na maszyny tego producenta, który cieszy się w Polsce renomą. Potwierdzają to opublikowane we wrześniu wyniki Niezależnego Badania Opinii Rolników (NBOR) prowadzonego przez Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu. Oceny drugiej edycji tego badania zbierano przez 10 miesięcy (IX 2017-VII 2018) wśród użytkowników ciągników. Ostateczna ocena została określona na podstawie czterech kryteriów głównych: funkcjonalność, awaryjność, ergonomia i bhp oraz estetyka wykonania. Rolnicy poszczególne cechy oceniali w skali 1-5. Pierwsze miejsce, podobnie jak przed rokiem, zajęły ciągniki marki John Deere.
oprac. jj
Fot. firmowe

Polecane dla Ciebie:

article icon

Emerytura "Mama 4 Plus" a pobyt za granicą

Czytaj

Galeria zdjęć

34 ciągniki John Deere 6120M trafią do Wód Polskich w 25 lokalizacjach
Od lewej: Przemysław Daca prezes Wód Polskich i Wiesław Wanicki właściciel firmy Wanicki Agro
Po podpisaniu umowy obie firmy gratulują sobie sukcesu na dostawę traktorów

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii