StoryEditor

Wody Polskie ustrzeliły 34 "jelenie"

Rzadko się zdarza, aby zdobyczą z polowania były... 34 traktory od jednego strzału. Dlatego nie ma się czemu dziwić, że cieszą się nie tylko myśliwi, ale też zwierzyna!
27.12.2018., 16:12h
Odsłaniamy kulisy tego spektakularnego wydarzenia, którym był przetarg na ciągniki. Ogłosiło go Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie w drugiej połowie października. Jak wynika z komunikatu, środki z budżetu tej firmy na ten cel musiały być wydane jeszcze w tym roku.

- Priorytetem dla nas był wybór dostawcy, który będzie w stanie zapewnić maszyny o wymaganej specyfikacji technicznej w bardzo krótkim terminie – wyjaśniał Sergiusz Kieruzel, rzecznik prasowy tej firmy. Zależało nam bowiem, by sprzęt jak najszybciej trafił do pracy operacyjnej w całej Polsce, dzięki czemu będziemy gotowi do sezonu wiosennego.
Przetarg wygrała firma Wanicki Agro, która dostarczy 34 ciągniki 6120M marki John Deere do Wód Polskich w 25 lokalizacjach w całym kraju.

Na początku grudnia podpisano umowę między PGW Wody Polskie, a firmą Wanicki Agro, która realizuje ten kontrakt. Dla nabywcy ciągniki te będą służyły m.in. do transportu elementów urządzeń wodnych, innego ciężkiego sprzętu, a także wykaszania traw.

- Sprostanie temu wyzwaniu było uzależnione od pracy, wysiłku i elastyczności całego naszego zespołu, ale także osób pracujących w fabryce John Deere – mówi Waldemar Wielechowski, przedstawiciel firmy Wanicki Agro, która jest dealerem John Deere. PGW Wody Polskie oczekiwało maszyn o mocy 120 KM, jednocześnie możliwie oszczędnych. W te kryteria wpasował się model 6120M. Według danych SAMAR, to właśnie 6120M jest w tym roku jednym z najczęściej wybieranych modeli spośród nowych ciągników w Polsce.

Wody Polskie zdecydowały się na maszyny tego producenta, który cieszy się w Polsce renomą. Potwierdzają to opublikowane we wrześniu wyniki Niezależnego Badania Opinii Rolników (NBOR) prowadzonego przez Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu. Oceny drugiej edycji tego badania zbierano przez 10 miesięcy (IX 2017-VII 2018) wśród użytkowników ciągników. Ostateczna ocena została określona na podstawie czterech kryteriów głównych: funkcjonalność, awaryjność, ergonomia i bhp oraz estetyka wykonania. Rolnicy poszczególne cechy oceniali w skali 1-5. Pierwsze miejsce, podobnie jak przed rokiem, zajęły ciągniki marki John Deere.
oprac. jj
Fot. firmowe
Jan Józefowicz
Autor Artykułu:Jan Józefowicz Ekspert z zakresu maszyn rolniczych, wieloletni redaktor czasopism dla rolników, w tym top agrar Polska i Profi Profesjonalna Technika Rolnicza
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
08. grudzień 2023 10:59