Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Aktualności branżowe>

Wynalazki rolników – ostatni dzwonek na zgłoszenia!

Obrazek
Lubisz majsterkować, modernizować maszyny rolnicze? Jeśli tak ten konkurs jest dla Ciebie. Na Twoje zgłoszenia czekamy jeszcze tylko dwa dni do 31 maja br. Do wygrania są vouchery o łącznej kwocie 13 000 zł do wykorzystania w sieci sklepów Grene.
Dawid Konieczka29 maja 2019, 16:04
Ideą naszego konkursu wynalazków jest promowanie rozwiązań i usprawnień w maszynach, których dokonują rolnicy. Do tej pory otrzymaliśmy już kilkadziesiąt zgłoszeń, ale cały czas czekamy na Wasze innowacyjne wynalazki i usprawnienia maszyn. Czasu jest już bardzo mało, a vouchery o łącznej kwocie 13 000 zł na cały asortyment produktów w sklepach Grene czekają na autorów najlepszych pomysłów.

Formularz zgłoszeniowy do naszego konkursu znajdziesz TUTAJ.

Tym razem prezentujemy Wam przyczepę do zwózki słomy. Przyczepa, którą wykonał jeden z naszych Czytelników mieści 12 okrągłych bel. Zanim pomysłowy rolnik zabrał się za wykonanie przyczepy, opracował wcześniej rysunki techniczne, co znacznie przyspieszyło prace w kolejnych etapach. Ramę nośną wykonano z zimnogiętych ceowników 18  × 6 cm, do której  pomysłowy rolnik przyspawał mocowania podwozia. Kolejnym etapem było przyspawanie profili, które są mocowaniem burt przyczepy i profili, po których ślizgają się bele.
Sporo czasu zajęło przygotowanie ramienia załadowczego. Jest ono wykonane z profilu 10 × 8 cm i rury o średnicy 3 cali. Do ramy przyczepy i konstrukcji ramienia załadowczego rolnik przyspawał mocowania do dwóch siłowników hydraulicznych wymontowanych z kombajnu Stoll. Kolejny etap w budowie przyczepy to montaż mechanizmu posuwu bel. W tym celu rolnik kupił nowy silnik hydrauliczny i łańcuch z zębatkami od rozrzutnika obornika. Aby przyczepa mieściła 12 bel, konieczne było wykonanie kolejnego ramienia załadowczego, które układa drugą warstwę. Rolnik wykonał je z profilu 12 × 8 cm i pręta o grubości 40 mm. Ramię unoszone jest także hydraulicznie, a siłownik pochodzi z tego samego kombajnu Stoll. Ostatnim etapem był montaż przewodów hydraulicznych i rozdzielacza trzysekcyjnego. Rozdzielacz montowany jest w kabinie ciągnika, co zapewnia wygodną pracę na polu.

Zgłoś się do Naszego konkursu wynalazków 

Jeśli Ty także posiadasz w swoim gospodarstwie usprawnienia maszyn, lub wykonałeś maszynę, która nie jest oferowana w handlu, zgłoś się do naszego konkursu. Na zgłoszenia czekamy do 31 maja br. Najlepsze pomysły nagradzamy vouvcherami pieniężnymi, które można wykorzystać w sieci sklepów Grene. Ich łączna pula wynosi aż 13 000 zł. Zdobyty w konkursie voucher można wykorzystać na zakupy w dowolnym sklepie Grene na dowolny asortyment.

Formularz zgłoszeniowy do konkursu znajdziesz TUTAJ.


1 z 3
Wynalazki rolników: przyczepa do zwózki bel.

Wynalazki rolników: przyczepa do zwózki bel.

2 z 3
Wynalazki rolników: przyczepa do zwózki bel.

Wynalazki rolników: przyczepa do zwózki bel.

3 z 3
Wynalazki rolników: przyczepa do zwózki bel.

Wynalazki rolników: przyczepa do zwózki bel.

Picture of the author
Autor Artykułu:Dawid Konieczka
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)