StoryEditor

Wynalazki rolników – ostatni dzwonek na zgłoszenia!

Lubisz majsterkować, modernizować maszyny rolnicze? Jeśli tak ten konkurs jest dla Ciebie. Na Twoje zgłoszenia czekamy jeszcze tylko dwa dni do 31 maja br. Do wygrania są vouchery o łącznej kwocie 13 000 zł do wykorzystania w sieci sklepów Grene.
29.05.2019., 16:05h
Ideą naszego konkursu wynalazków jest promowanie rozwiązań i usprawnień w maszynach, których dokonują rolnicy. Do tej pory otrzymaliśmy już kilkadziesiąt zgłoszeń, ale cały czas czekamy na Wasze innowacyjne wynalazki i usprawnienia maszyn. Czasu jest już bardzo mało, a vouchery o łącznej kwocie 13 000 zł na cały asortyment produktów w sklepach Grene czekają na autorów najlepszych pomysłów.

Formularz zgłoszeniowy do naszego konkursu znajdziesz TUTAJ.

Tym razem prezentujemy Wam przyczepę do zwózki słomy. Przyczepa, którą wykonał jeden z naszych Czytelników mieści 12 okrągłych bel. Zanim pomysłowy rolnik zabrał się za wykonanie przyczepy, opracował wcześniej rysunki techniczne, co znacznie przyspieszyło prace w kolejnych etapach. Ramę nośną wykonano z zimnogiętych ceowników 18  × 6 cm, do której  pomysłowy rolnik przyspawał mocowania podwozia. Kolejnym etapem było przyspawanie profili, które są mocowaniem burt przyczepy i profili, po których ślizgają się bele.
Sporo czasu zajęło przygotowanie ramienia załadowczego. Jest ono wykonane z profilu 10 × 8 cm i rury o średnicy 3 cali. Do ramy przyczepy i konstrukcji ramienia załadowczego rolnik przyspawał mocowania do dwóch siłowników hydraulicznych wymontowanych z kombajnu Stoll. Kolejny etap w budowie przyczepy to montaż mechanizmu posuwu bel. W tym celu rolnik kupił nowy silnik hydrauliczny i łańcuch z zębatkami od rozrzutnika obornika. Aby przyczepa mieściła 12 bel, konieczne było wykonanie kolejnego ramienia załadowczego, które układa drugą warstwę. Rolnik wykonał je z profilu 12 × 8 cm i pręta o grubości 40 mm. Ramię unoszone jest także hydraulicznie, a siłownik pochodzi z tego samego kombajnu Stoll. Ostatnim etapem był montaż przewodów hydraulicznych i rozdzielacza trzysekcyjnego. Rozdzielacz montowany jest w kabinie ciągnika, co zapewnia wygodną pracę na polu.

Zgłoś się do Naszego konkursu wynalazków 

Jeśli Ty także posiadasz w swoim gospodarstwie usprawnienia maszyn, lub wykonałeś maszynę, która nie jest oferowana w handlu, zgłoś się do naszego konkursu. Na zgłoszenia czekamy do 31 maja br. Najlepsze pomysły nagradzamy vouvcherami pieniężnymi, które można wykorzystać w sieci sklepów Grene. Ich łączna pula wynosi aż 13 000 zł. Zdobyty w konkursie voucher można wykorzystać na zakupy w dowolnym sklepie Grene na dowolny asortyment.

Formularz zgłoszeniowy do konkursu znajdziesz TUTAJ.
Dawid Konieczka
Autor Artykułu:Dawid Konieczka

redaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
19. kwiecień 2024 11:22