Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a

Zetor rusza na podbój Kenii

Obrazek

Czeska firma kontynuuje ekspansję na rynki afrykańskie, Kenia jest kolejnym krajem, w którym traktory tej marki wkrótce się pojawią.

2 sierpnia 2017, 06:00
Ciągniki Zetor zawitają w kenijskich gospodarstwach dzięki 3-letniemu kontraktowi zawartemu pomiędzy Zetor India Private Ltd. (spółka zależna Zetor Tractors S.A) a kenijską spółką Automobile Warehause Ltd.. Afrykańska firma posiada już spore doświadczenie w zakresie sprzedaży sprzętu rolniczego w Kenii, a także zapewnia serwis maszyn i dostawy części zamiennych.
 
 
Do Kenii trafią takie modele Zetora jak: Major, Proxima i Forterra o mocy od 80 do 150 KM. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się modele wyposażone w klimatyzowaną kabinę.
 
W Kenii rolnicy zajmują się głównie uprawą trzciny cukrowej, kukurydzy oraz egzotycznych kwiatów, właśnie do prac przy tych uprawach ciągniki Zetor będą wykorzystywane. Jak podaję czeski producent, rocznie w Kenii sprzedaję się ok. 900 nowych ciągników i popyt na nie stale rośnie.
 
 
Zawierając kenijski kontrakt Zetor kontynuuje ekspansje na rynki, gdzie ta marka dotychczas nie miała swojego przedstawicielstwa handlowego. Tylko w tym roku spółka nawiązała bezpośrednio lub pośrednictwem swoich filii współpracę z firmami znajdującymi się w Izraelu, Jordanii, Zambii, Rosji i ostatnio również w Kenii.   
 
oprac. ks

Fot. firmowe


Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)