StoryEditor

Zetor rusza na podbój Kenii

Czeska firma kontynuuje ekspansję na rynki afrykańskie, Kenia jest kolejnym krajem, w którym traktory tej marki wkrótce się pojawią.
01.08.2017., 14:08h
Ciągniki Zetor zawitają w kenijskich gospodarstwach dzięki 3-letniemu kontraktowi zawartemu pomiędzy Zetor India Private Ltd. (spółka zależna Zetor Tractors S.A) a kenijską spółką Automobile Warehause Ltd.. Afrykańska firma posiada już spore doświadczenie w zakresie sprzedaży sprzętu rolniczego w Kenii, a także zapewnia serwis maszyn i dostawy części zamiennych.
 
 
Do Kenii trafią takie modele Zetora jak: Major, Proxima i Forterra o mocy od 80 do 150 KM. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się modele wyposażone w klimatyzowaną kabinę.
 
W Kenii rolnicy zajmują się głównie uprawą trzciny cukrowej, kukurydzy oraz egzotycznych kwiatów, właśnie do prac przy tych uprawach ciągniki Zetor będą wykorzystywane. Jak podaję czeski producent, rocznie w Kenii sprzedaję się ok. 900 nowych ciągników i popyt na nie stale rośnie.
 
 
Zawierając kenijski kontrakt Zetor kontynuuje ekspansje na rynki, gdzie ta marka dotychczas nie miała swojego przedstawicielstwa handlowego. Tylko w tym roku spółka nawiązała bezpośrednio lub pośrednictwem swoich filii współpracę z firmami znajdującymi się w Izraelu, Jordanii, Zambii, Rosji i ostatnio również w Kenii.   
 
oprac. ks

Fot. firmowe
Top Agrar
Autor Artykułu:Top Agrar
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
16. czerwiec 2024 11:31