Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Aktualności branżowe>

Prezes Innvigo prognozuje jesienne ceny środków ochrony roślin

I nie jest to nasze ostatnie słowo, ciągle się rozwijamy – podkreśla Krzysztof Golec, prezes zarządu Innvigo. Jakie kierunki rozwoju firmy i wyzwania w związku z konfliktem za naszą wschodnią granicą stoją nie tylko przed firmą Innvigo, ale także przed innymi uczestnikami rynku, także rolnikami?

 

dr Maria Walerowska22 czerwca 2022, 16:21

Oferujemy bardzo szeroką paletę produktów, bo są to ponad 64 pozycje w różnych uprawach, ale koncentrujemy się na najważniejszych, tj. zbożach, rzepaku, kukurydzy, sadach i uprawach polowych warzyw. Rozszerzamy także nasze portfolio produktów za granicą, głównie koncentrujemy się na słoneczniku i soi – podkreśla Krzysztof Golec. Głównie koncentrujemy się oczywiście na naszym rynku, ale zwiększyliśmy także portfolio w Krajach Bałtyckich, ale jesteśmy obecni także m.in. w krajach afrykańskich.

Tak naprawdę od 2019 r., czyli od wybuchu pandemii funkcjonujemy w innej rzeczywistości, którą dodatkowo zmodyfikował konflikt zbrojny i napaść Rosji na Ukrainę. Jak to wpłynęło na rynek środków ochrony roślin?

- Mierzymy się z problemami, których wcześniej nie było. Największym jest logistyka i dostępność niektórych surowców i półproduktów. Jak do tej pory udaje się nam zabezpieczyć dostępność surowców i komponentów do naszych produktów. Jak będzie dalej trudno powiedzieć, zwłaszcza sytuacja pandemiczna w Chinach zaskoczyła praktycznie większość producentów chemii na całym świecie. Jak do tej pory udaje się nam utrzymać dostępność większości produktów z naszej oferty – podkreśla prezes zarządu Innvigo, Krzysztof Golec.

Jakie ceny środków ochrony roślin przewiduje prezes Innvigo na sezon jesienny? Obejrzyj koniecznie wywiad!Picture of the author
Autor Artykułu:dr Maria Walerowska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)