StoryEditor

Prezes Innvigo prognozuje jesienne ceny środków ochrony roślin

I nie jest to nasze ostatnie słowo, ciągle się rozwijamy – podkreśla Krzysztof Golec, prezes zarządu Innvigo. Jakie kierunki rozwoju firmy i wyzwania w związku z konfliktem za naszą wschodnią granicą stoją nie tylko przed firmą Innvigo, ale także przed innymi uczestnikami rynku, także rolnikami?  
22.06.2022., 16:06h

Oferujemy bardzo szeroką paletę produktów, bo są to ponad 64 pozycje w różnych uprawach, ale koncentrujemy się na najważniejszych, tj. zbożach, rzepaku, kukurydzy, sadach i uprawach polowych warzyw. Rozszerzamy także nasze portfolio produktów za granicą, głównie koncentrujemy się na słoneczniku i soi – podkreśla Krzysztof Golec. Głównie koncentrujemy się oczywiście na naszym rynku, ale zwiększyliśmy także portfolio w Krajach Bałtyckich, ale jesteśmy obecni także m.in. w krajach afrykańskich.

Tak naprawdę od 2019 r., czyli od wybuchu pandemii funkcjonujemy w innej rzeczywistości, którą dodatkowo zmodyfikował konflikt zbrojny i napaść Rosji na Ukrainę. Jak to wpłynęło na rynek środków ochrony roślin?

- Mierzymy się z problemami, których wcześniej nie było. Największym jest logistyka i dostępność niektórych surowców i półproduktów. Jak do tej pory udaje się nam zabezpieczyć dostępność surowców i komponentów do naszych produktów. Jak będzie dalej trudno powiedzieć, zwłaszcza sytuacja pandemiczna w Chinach zaskoczyła praktycznie większość producentów chemii na całym świecie. Jak do tej pory udaje się nam utrzymać dostępność większości produktów z naszej oferty – podkreśla prezes zarządu Innvigo, Krzysztof Golec.

Jakie ceny środków ochrony roślin przewiduje prezes Innvigo na sezon jesienny? Obejrzyj koniecznie wywiad!

Top Agrar
Autor Artykułu:Top Agrar
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
20. kwiecień 2024 11:41