Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Aktualności branżowe>

V Forum Rolników i Agrobiznesu: triazole do odstrzału i podstępna rdza żółta

Jedna z najpopularniejszych grup fungicydów – triazole jest zagrożona wycofaniem. Substancje z tej grupy są stosowane do zwalczania m.in. rdzy żółtej. Dlaczego wspominam akurat o tej chorobie? Bo przez ostatnie lata stała się poważniejszym problemem w zbożach, szczególnie w pszenżycie.

Jacek Daleszyński3 grudnia 2020, 11:04
– Triazole są ważne nie tylko dla zbóż, ale też dla innych upraw. My wprowadziliśmy nową substancję Revysol, która należy właśnie do tej grupy. Oceniana jest ona jednak wg nowych kryteriów i jest w związku z tym całkowicie bezpieczna – mówił dr Witold Łykowski z BASF podczas naszego ostatniego forum.

Zobacz cały wywiad!


Picture of the author
Autor Artykułu:Jacek Daleszyński
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)