StoryEditor

"Concordia jest sexy w ubezpieczeniach"

Dziesiąte już Dni Concordii przyciągnęły do Torunia przedstawicieli banków, firm i brokerów zajmujących się ubezpieczeniami, także w branży agro.
17.06.2016., 11:06h

„Mamy dobre produkty, doskonałą likwidację szkód, dbamy o naszych klientów – po prostu Concordia w ubezpieczeniach jest sexy!” Po takim szczerym wyznaniu Michaela Loesche – członka zarządu – pękły pierwsze lody podczas dorocznego spotkania Concordii Ubezpieczenia z jej parterami biznesowymi. Na gali sprzedażowej, która tym razem odbyła się w Toruniu, współpracujące z Concordią firmy odebrały wyróżnienia i gratulacje za osiągnięte wyniki w sprzedaży ubezpieczeń.

Jacek Smolarek, prezes zarządu powiedział, że Concordia przygotowuje się do ofensywy rynkowej – chce zostać firmą z największym udziałem rynkowym w branży agro. Dlatego przebudowuje swą strukturę, przyjmuje nowe kadry, a od najbliższego poniedziałku przeprowadza się do nowej, większej siedziby w Poznaniu – niedaleko dotychczasowej na ul. Św. Michała.

Inwestycja na przyszłość

Michael Loesche – członek zarządu zaznaczył, że w związku ze złymi warunkami zimowania, Concordia wypłaciła 165 mln zł odszkodowań. Każdą wypłaconą – i podkreślmy – należną rolnikom złotówkę, firma traktuje jako inwestycję w przyszłość. Loesche uważa, że „za nasz poziom usług, za szybką likwidacją szkód, rolnicy odwdzięczą się zaufaniem i ponownie rozważą wykup ubezpieczeń w naszej firmie”.

Jacek Bielaczyk – członek zarządu, omówił sprzedaż produktową Concordii. Zaznaczył, że skutecznie przeprowadzone były kampanie sprzedażowe, np. „Spokojne wakacje”, Grunt to spokój”, czy „Stać cię na więcej”, prowadzone w minionych dwunastu miesiącach. Wszystkie kampanie zakończyły się dynamiką na poziomie 16-17% większej sprzedaży ubezpieczeń. Firma jednocześnie rozwija Centralny Rejestr Zgód – który będzie działał on-line, co przyspieszy rozpatrywanie niestandardowych umów ubezpieczeń. Przyspieszona ma być też ocena ryzyka poprzez utworzenie specjalnych zespołów pracowników firmy – system nazwano Underwriting24.

Rośnie kadra

Dodajmy, że do zarządu Concordii dołączył niedawno Grzegorz Kukla. Jest absolwentem Politechniki Wrocławskiej (kierunek Matematyka na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki – PPT). Doświadczenie zawodowe w ostatnich latach zdobywał w spółkach Grupy Europa (TU Europa SA i TU na Życie Europa SA).

W Concordii odpowiada za Biura Ubezpieczeń Majątkowych, Komunikacyjnych, Odpowiedzialności Cywilnej i Ochrony Prawnej oraz Osobowych, a także za Biura Aktuarialne, Reasekuracji i Finansowo-Księgowe.


fot. Łuczak

Top Agrar
Autor Artykułu:Top Agrar
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
22. lipiec 2024 03:34