StoryEditor

Giełda skór zwierząt futerkowych w Polsce?

Trwają rozmowy nad powstaniem w Polsce giełdy skór zwierząt futerkowych. Taką inwestycją mogą być zainteresowani Chińczycy, którzy co roku kupują polskie skóry o wartości 100 mln dolarów. Do tej pory korzystano z usług np. giełdy duńskiej w Kopenhadze. Ale ta niedawno ogłosiła koniec swojej działalności. 
09.01.2021., 09:01h
W tym tygodniu odbyły się rozmowy pomiędzy ambasadorem Chin Liu Guangyuanem oraz Szczepanem Wójcikiem reprezentującym Polski Przemysł Futrzarski. Spotkanie dotyczyło możliwości współpracy inwestorów z Polski i Chin w zakresie tworzenia na terenie naszego kraju polsko-chińskiej aukcji skór łączącej wszystkie kontynenty globu.

Chiny potrzebują futer


- Według szacunków przedstawionych przez Ambasadora Chiny pozyskują rocznie skóry wytworzone w Polsce o wartości przekraczającej ponad 100 mln USD. Stanowi to 10% ogółu zapotrzebowania Kraju Środka na ten surowiec. Dotychczas, transakcje pomiędzy polskimi i chińskimi przedsiębiorcami realizowane były za pośrednictwem domów aukcyjnych niezwiązanych ani z Polska, ani z Chinami. Ambasador Liu Guangyuan, przyznał, ze jest już po rozmowach z Chińska Izbą Handlową, która również dostrzega potencjał planowanego przedsięwzięcia – czytamy w komunikacie Polskiego Przemysłu Futrzarskiego.

Realizacja takiej inwestycji jest możliwa po kontrowersyjnej decyzji rządu duńskiego,  który zdecydował się na wybicie wszystkich norek, gdyż na niektórych fermach u zwierząt stwierdzono zmutowanego wirusa Sa...
Pozostało 74% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
24. maj 2024 23:53