Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Najpierw USA, teraz Wielka Brytania. Kto będzie następny?

Obrazek

Ptasia grypa sieje prawdziwe spustoszenie nie tylko na farmach w Anglii, ale także w portfelach brytyjskich drobiarzy. To prawdziwa klęska. Wirus wysoce zjadliwej ptasiej grypy typu H7N7, który zaatakował farmy w Wielkiej Brytanii przyczynił się do olbrzymich strat. Przede wszystkim bardzo ucierpiał tamtejszy eksport, ponieważ wiele krajów zrezygnowało z importu drobiu i mięsa drobiowego z Wysp.

Aleksandra Galus18 sierpnia 2015, 10:30

Epidemia wysoce zjadliwej grypy ptaków (H7N7) w Wielkiej Brytanii miała swój początek na farmie w Lancashire w lipcu br. W bardzo krótkim czasie okazało się, że trzeba wybić  180 tys. Sztuk drobiu, w tym 36 tys. sztuk ptaków na farmie, gdzie po raz pierwszy wykryto chorobę. Swoje rynki na brytyjski drób oraz mięso z drobiu zamknęła Australia, Japonia, Kenia, Singapur, RPA oraz St. Vincent. Zjednoczone Emiraty Arabskie ograniczyły zakaz importu drobiu tylko do Anglii, natomiast Hongkong, Turcja i Rosja zastosowały regionalizację zakazu do hrabstwa Lancashire, leżącego w północno-zachodniej Anglii – pisze FAPA. Restrykcje importowe na pewno będą utrzymane przez sześć miesięcy od wprowadzenia decyzji, powodując niepowetowane straty branży drobiarskiej na Wyspach.  Z uwagi na fakt, że ptasia grypa szaleje także w Niemczech, drobiarze w Polsce także zaczęli obawiać się wirusa.  ag

Fot. A. KurekPicture of the author
Autor Artykułu:Aleksandra Galus
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)