Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Ruszył proces w sprawie usiłowania wyłudzenia 4,5 mln zł z ARiMR

Obrazek

Dziewięć osób oskarżonych o usiłowanie wyłudzenia 4,5 mln zł dotacji z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, poświadczenie nieprawdy w dokumentach lub składanie fałszywych zeznań, stanęło przed obliczem Sądu Okręgowego w Lublinie. Głównym oskarżonym grozi do pięciu lat więzienia.

Karol Pomeranek27 października 2022, 14:33

Członków zarządu grupy producentów owoców i warzyw Pawła G., Rafała Sz. i Sławomira Z. Prokuratura Okręgowa w Siedlcach oskarżyła o usiłowanie wyłudzenia z lubelskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa kwoty 4,5 mln złotych.

Środki – w formie dotacji – miały być przeznaczone na budowę przechowalni owoców w Piotrawinie w powiecie opolskim. Pięć kolejnych osób jest oskarżonych o poświadczenie nieprawdy w dokumentach, a jedna odpowiada za składanie fałszywych zeznań.

Według ustaleń prokuratury, na którą powołuje się Polska Agencja Prasowa, dokładnie między marcem 2016 r. a styczniem 2017 r. podejrzani usiłowali doprowadzić Agencję do "niekorzystnego rozporządzania mieniem poprzez przedstawianie nieprawdziwych dokumentów dotyczących postępów w budowie przechowalni owoców". Z uwagi na wstrzymanie wypłaty dofinansowania przez ARiMR, tego celu nie udało im się jednak zrealizować.
Podczas pierwszego dnia procesu troje głównych podejrzanych nie przyznało się przed sądem do zarzucanych im czynów. Jak tłumaczył cytowany przez PAP główny oskarżony, co pół roku grupa składała wnioski o płatność do Agencji za zrealizowanie danego półrocza i "nigdy nie było większych zastrzeżeń".

Kolejny termin rozprawy został wyznaczony na 5 grudnia.

fot. Pixabay


Picture of the author
Autor Artykułu:Karol Pomeranek
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)