StoryEditor

Ukraiński producent azotu poinformował o wstrzymaniu produkcji

Praca największego przedsiębiorstwa chemicznego w regionie równieńskim Rivneazotu 22 października została wstrzymana z powodu rosyjskiego ostrzału rakietowego infrastruktury energetycznej.
26.10.2022., 09:10h

Na oficjalnej stronie internetowej międzynarodowej firmy Group DF, która jest właścicielem Rivneazot można przeczytać, że ze względu na brak prądu wstrzymano produkcję amoniaku, kwasu azotowego, i saletry. Z informacji wynika, że warsztaty zostały zatrzymane zgodnie z przepisami, a stan środowiska pozostaje w granicach normy.

- Dalsze wznowienie działalności nastąpi w porozumieniu z lokalnymi władzami po przywróceniu stabilnych dostaw energii elektrycznej z użyciem dwóch linii zapasowych, zgodnie z wymogami technicznych przepisów produkcji – podał w oświadczeniu serwis prasowy Group DF.

Zauważono także, że Rivneazot w pełni wypełni wszystkie zobowiązania wobec zamówień rolników i gospodarstw rolnych w zakresie dostaw nawozów mineralnych w sezonie jesiennym.

Służba prasowa dodała, że atak rakietowy nie wpłynął na pracę oczyszczalni, do których trafia większość ścieków z Równego.

22 października wojska rosyjskie przypuściły atak rakietowy na obiekty systemu energetycznego w obwodzie rówieńskim. W efekcie prawie 175 000 abonentów zostało bez prądu. Dostawy prądu są stopniowo przywracane.

Marek Sztejer za: GROUP DF

Tomasz Czubiński
Autor Artykułu:Tomasz Czubiński

redaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie ochrony, uprawy i nawożenia roślin

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
23. maj 2024 04:34