Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Bydło>Bydło mleczne>

Austria – atak hakerski na mleczarnię sparaliżował dystrybucję

Obrazek
Po ataku hakerów w ubiegły wtorek mleczarnia „Salzburg Milch” została sparaliżowana. Według doniesień medialnych przestępcy zmienili wszystkie hasła, przez co systemy informatyczne były całkowicie wyłączone. 
Dorota Kolasińska29 czerwca 2021, 15:20
Zaatakowano centra logistyki, magazynowania i komunikacji mleczarni Salzburg Milch – jednej z pięciu największych zakładów mleczarskich w Austrii. Dotyczy to siedziby głównej w Salzburg-Itzling i serowarni w Lamprechtshausen (Flachgau).

Realizacja żadnego z zamówień nie była możliwa przez kilka dni. Mleko, co prawda od rolników jest odbierane i można je przetwarzać, jednak nie można produktów na razie nigdzie sprzedać. Mleczarnia Berchtesgadener Land zaproponowała tymczasowe składowanie 500 palet wyrobów gotowych, ponieważ magazyn wysoki w Salzburgu również był nieczynny.

Technicy od środy pracują nad naprawą systemów informatycznych firmy. Operacja awaryjna została pomyślnie uruchomiona, aby dostarczone mleko mogło zostać w ogóle przetworzone. Jednak obszar logistyki nie został jeszcze reaktywowany, dlatego mleczarnia nie jest obecnie w stanie dostarczać produktów do swoich partnerów handlowych. „Salzburg Milch” prowadzi negocjacje z hakerami. Policja kryminalna również prowadzi śledztwo. Przywrócenie normalnej pracy i realizacja zamówień i wysyłek ma nastąpić w bieżącym tygodniu. 

oprac. dkol. na podst. topagrar.at
fot. topagrar.at


Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)