Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

Ćwierć miliona skrzyń Vario

02.12.2016

Drukuj

Ćwierć miliona skrzyń Vario

Artykuł dostępny

Jubileuszowa 250-tysięczna przekładnia Vario zjechała z linii montażowej w fabryce w Marktoberdorf z końcem listopada br. Warto zaznaczyć, że ta sama technologia przekazania momentu obrotowego z silnika na układ napędowy stosowana jest w ciągnikach o mocy od 50 do 500 KM, dlatego rozwój skrzyni typu Vario jest nieodłącznie związany z historią traktorów Fendt w ostatnich dwóch dekadach. Obecnie w fabryce produkowanych jest 100 przekładni Vario dziennie, za co odpowiada 880 pracowników.

r e k l a m aPierwszy model ciągnika Fendt Favorit 926 z przekładnią bezstopniową Vario zaprezentowany został w 1995 roku, a od 2009 roku podjęto decyzję, by wszystkie traktory z Marktoberdorf seryjnie wyposażone były w ten rodzaj przekładni. Temu postanowieniu szefostwo firmy wierne jest do dziś, czego dowodem jest najnowszy ciągnik Fendt 1000 Vario. Przekładnia Vario umożliwia pracę w szerokim zakresie prędkości, od 20 m/h do 60 km/h

Fot. firmowe

Polecany artykuł

Nowy kolor maszyn Fendt

Polecane dla Ciebie:

article icon

Plan zagospodarowania przestrzennego i wezwanie do zapłaty planistycznej

Czytaj

Galeria zdjęć

 Przekładnia Vario umożliwia pracę w szerokim zakresie prędkości, od 20 m/h do 60 km/h.
Pierwszy model ciągnika Fendt Favorit 926 z przekładnią bezstopniową Vario zaprezentowany został w 1995 roku.

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii