StoryEditor

Test ciągników 75 KM - wybierz odpowiedni do swojego gospodarstwa

Do naszego testu stanęło jedenaście ciągników wyposażonych w ładowacze czołowe. W pierwszej części prezentujemy wyniki pomiarów dla wszystkich modeli oraz ocenę sześciu ciągników z mniejszym rozstawem osi. Wybierz odpowiedni dla swojego gospodarstwa!
14.06.2022., 13:06h

Ciągniki o mocy 75 KM to popularne maszyny, które często są drugim, a nawet trzecim traktorem w gospodarstwie. W mniejszych zagrodach, gdzie rocznie pracuje się niewiele godzin, często są podstawowym ciągnikiem. W 2021 roku w Polsce sprzedano 3420 nowych ciągników z przedziału mocy od 71 do 100 KM (łączna sprzedaż wszystkich ciągników to 14 173 szt.). Niemal 25-proc. udział tych traktorów w rynku potwierdza ich dużą popularność.

Wielu producentów w przedziale mocy 75 KM oferuje ciągniki z podstawowym wyposażeniem. Skromnie wyposażone nowe ciągniki często są tańsze niż używane modele z bogatym wyposażeniem.

W teście uczestniczyło 11 ciągników. Podstawowym kryterium doboru maszyn ze skromnym wyposażeniem była moc z przedziału 75–80 KM, przedni napęd, kabina z klimatyzacją, przekładnia 40 km/h z rewersem i ładowacz czołowy z układem poziomowania zamontowanego osprzętu. Producenci mogli dostarczyć tylko po jednym ciągniku. Na życzenie mogli dostarczyć kolejny ciągnik z tego przedziału mocy z nieco bogatszym wyposażeniem. Skorzystał z tego m.in. McCormick. Koncern SDF dostarczył również dwa ciągniki, tj. Same i Deutz-Fahr. Strategia konc...

Pozostało 88% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Dawid Konieczka
Autor Artykułu:Dawid Konieczka

redaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
22. luty 2024 13:50