Czytaj wygodniej w nowej darmowej aplikacji mobilnej!

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

Ubój z konieczności – co zrobić?

24.11.2014

Drukuj

Ubój z konieczności – co zrobić?

Artykuł dostępny

Są one dostępne na stronie www.wetgiw.gov.pl.

r e k l a m a

 

W skrócie wygląda to następująco – jeśli wezwany lekarz weterynarii stwierdzi, że zwierzę należy poddać ubojowi z konieczności, należy skontaktować się z najbliższą rzeźnią przyjmująca zwierzęta ubite z konieczności celem ustalenia czy istnieje możliwość przyjęcia tuszy i narządów wewnętrznych. Uboju może dokonać osoba z uprawnieniami (takie same jak w przypadku zwierząt w rzeźni); tuszę należy przewieźć do rzeźni jak najszybciej – do 2 h po uboju, a jeśli transport miałby potrwać dłużej konieczna jest chłodnia. Wraz z tuszą do rzeźni należy dostarczyć oświadczenie rolnika oraz zaświadczenie lekarza weterynarii. mw

Polecany artykuł

Tabele do programu azotanowego

 

Wykaz rzeźni przyjmujących zwierzęta po uboju z konieczności poza rzeźnią (w gospodarstwie) zgodnie z rozporządzeniem (WE) 853/2004
The list of slaughterhouses accepting animals of emergency slaughter outside the slaughterhouse (on the farm) according to regulation (EC) 853/2004

 

Lp.
Ref.

Wet. Nr Ident.
Veterinary Approval  No.

Nazwa zakładu
Name of establishment

Adres zakładu
Address of establishment

Kategoria
Category

Działalność powiązana
Assiciated activities

Gatunki zwierząt poddanych ubojowi
Species of animals slaughtered

Uwagi
Remarks

 
 

1.

02060202

"PEKROL" K. Zemankiewicz, M. Cichocki Sp. j.

58-508 Jelenia Góra 14 ul. Lwówecka 2 Siedlęcin

SH, CP, PP,MM

 

B,P

Ilość przyjętych sztuk uzależniona od bieżących możźliwości zagospodarowania surowca mięsnego

 

2.

02133801

Ubojnia Zwierząt Rzeźnych Leszek Gregorczuk

ul. Wrocławska 63, 56-321 Bukowice

SH,CP

 

B,P

zatwierdzenie warunkowe

 

3.

04010203

"ANEZ" Zakład Masarsko-Ubojowo-Handlowy,
Ryszard Butlewski - Grażyna Butlewska,
Spółka Jawna

87-731 Waganiec
Waganiec 20

SH, CP, PP

 

B, P

 

 

4.

04010205

Zakład Rzeźniczo- Wędliniarski
Krzysztof Kotrych

87-731 Waganiec
Śliwkowo 7

SH, CP, MP, PP

 

P

 

 

5.

04040202

Zakład Mięsny "Ritter"

86-230 Lisewo
ul. Wybudowanie Wąbrzeskie 20

SH, CP, MP, PP

 

P

 

 

6.

04060106

ANPOL
Ubojnia Bydła i Trzody
Roman Aniołkowski

86-318 Rogóźno
Szembruk 43

SH, PP

 

P, B

 

 

7.

04063601

Ubojnia Zwierząt Rzeźnych
 "DRAGON" sp. j.
Piotr Jeleniewski,
Mirosław Brokowski

86-318 Rogóźno
Skurgwy 45a

SH, CP, PP

 

B

 

 

8.

04160204

Zakład Skupu Przetwórstwa Trzody Bydła i Dziczyzny "Myśliwiec"

89-530 Śliwice
ul. Os. Młodych 11

SH, CP, PP

 

P, B

 

 

9.

04190208

Morawscy sp. z o.o.
Grochowiska Księże 24b
Zakład Mięsny

88-420 Rogowo
Grochowiska Księże 20

SH, CP, MP, PP

 

B,P

 

 

10.

06073601

Spółdzielnia Rolniczo-Handlowa
 "Jutrzenka"

23-213 Zakrzówek
ul. Kościuszki 15

SH

 

P

 

 

11.

06190102

Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe
„Gramar” Sp. z o. o.

22-200 Włodawa
ul. Przemysłowa 6

SH, CP

 

B,P

po uzgodnieniu z kierownictwem zakładu

 

12.

08030201

Rzeźnictwo i Wędliniarstwo
Augustyn Szczerba

66-300 Międzyrzecz
ul. Polna 1

SH

CP,
 MP, PP

P

 

 

13.

08040202

Rolnicza
Spółdzielnia
Produkcyjna
"Przyszłość"


67-124
 Nowe Miasteczko,
Rejów

SH

CP,PP,GHE

P, B


 czasowe zawieszenie
działalności w zakresie obróbki
przetwórstwa
mięsa zwierząt dzikich

 

14.

08053601

RSP "Nowa Wieś"

69-100 Słubice
Golice
ul. Wodna 1

SH

CP

B

 

 

15.

08110202

Zakład Masarski "Tomaszek" Zygmunt Tomaszewski

68-200 Żary
ul. Strażacka 7

SH

CP, MM, MP,
PP

P, B, O, C

 

 

16.

08123802

TG NOVA sp. z o.o.
ul. Spedycyjna 1
62-065 Grodzisk Wielkopolski

67-410 Sława
ul. Przemysłowa 6

SH

CP,PP

P

 

 

17.

10010202

Rzeźnictwo-Wędliniarstwo
Dominik Marczak

Dobrzelów 4,
97 - 400 Bełchatów

SH, CP, PP

 

P

 

 

18.

10010203

F.H.P.U. "Marczak" s.c.

ul. Daleka 59,
97 - 400 Bełchatów

SH, CP, PP

 

P

 

 

19.

10210209

ZAKŁAD PRZETWÓRSTWA MIĘSNEGO "RZEŹNIK"   Przemysław Paszkowski

95-047 Jeżów           ul. Sobiewskiego 15

CP, SH, PP

 

P, B

 

 

20.

10070201

ZPM Grzegorz Nowakowski

26-332 śławno Dąbrowa 6

SH, CP, MP, PP

 

P

mp, st, raf

 

21.

10070210

ZUH "Wojciechowski"

26-300 Opoczno Sobawiny 7E

SH, CP, MP, PP

 

B, O

mp, st, raf

 

22.

10103827

Zakład Mięsny "Raków" Sp.j.
S. Lemański, D. Kiełbasa

97-310 Raków Duży
Raków Duzy, ul. Główna 2

SH, CP

 

P,B

 

 

23.

10110204

Ubojnia Zwierząt Rzeźnych i Rozbiór " KARMAT" Andrzej Krajewski

Praga 83, 99-200 Poddębice

SHCP

 

B

 

 

24.

10123801

Ubojnia Zwierząt
"BOGACZ"
G. Piszczała K. Bogacz Spółka Jawna

97-500 Radomsko
Dziepółć 31

SH, CP

 

B, P

 

 

25.

10123803

Zakłady Mięsne
"BRAT-POL" Sp. z o.o.

97-525 Wielgomłyny
Wólka Włościańska 5

SH, CP, MSM

 

B, P

 

 

26.

10133601

Zakład DoświadczalnyRossocha Sp. z o.o.  Stacja Kontroli Użytkowości Rzeźnej Trzody Chlewnej

96-200 Rawa Mazowiecka, Rossocha 1

SH

 

P

 

 

27.

10140108

Jan Maciejewski Ubojnia WIKTOR

98-215 Goszczanów , Stojanów 20

SH

 

B

 

 

28.

10180103

Ubojnia Zwierząt Rzeźnych Skup i Sprzedach Eksport-Import

98-405 Galewice, ul. M. Konopnickiej 48

SH

 

P,B

 

 

29.

10153801

Skup Żywca
Ubój i Sprzedaż Mięsa Zbigniew Frączkiewicz

96-115 Nowy Kawęczyn
Suliszew 61

SH,CP

 

B,P,O,C

 

 

30.

10153802

"KOLARY" s.c.
Waldemar Kolary,
Justyna Markus

96-127
 Lipce Reymontowskie, Ul. Wiosenna 28

SH,CP

 

B,P,O,C

 

 

31.

10163801

Ubojnia i Hurtownia Mięsa

97-221 Rokiciny
Łaznowska Wola
ul. Południowa 120

SH, CP, PP

 

B

st

 

32.

10160235

F.P.H. "Karczewski"

97-225 Ujazd
Łominy 12

SH, CP, PP, MP

 

P

mp, bl,, raf, st

 

33.

10170202

Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska”

98-300 Wieluń
ul. Wojska Polskiego 65

SH, CP,PP

 

P,B

 

 

34.

10093809

Ubojnia Zwierząt Rzeźnych Agnieszka Mielczarek

98-330 Pajęczno,
Ładzin 73

SH, CP

 

P,B

 

 

35.

10200123

"Kryszpol" Sp. J.
B.M.S.Krysztofiak
Zakład Mięsny

Ignacew Podleśny 1,
95-045 Parzęczew

SH

 

P,B

 

 

36.

12010105

Skup i Ubój,
Józef Matlęga

32-724 Lipnica Murowana,
Lipnica Dolna 203

SH, PP

 

P, B, O, C

 

 

37.

12050101

Konrad Krupczak
"Dankon"

38-307 Sękowa,
Ropica Górna
działka nr 417/6

SH

 

B, O, C

 

 

38.

12070201

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "Laskopol"
Halina Dudek,
Roman Dudek
Spółka jawna

34-600 Limanowa
ul. Tarnowska 8C

SH, CP, MM, MP, PP

 

B, P

 

 

39.

12090201

Wędzonka Sp. z o.o.
Spółka Komandytowa

32-400 Myślenice
ul. Słowackiego 100

SH, CP, PP

 

B, P

 

 

40.

12103806

Parkur
Spółka Z Ograniczoną Odpowiedzialnością

33-383 Tylicz
Mochnaczka Wyżna 47

SH, CP

 

B , S

 

 

41.

12110201

P.P.H.U. BIELA
Stanisław Biela

34-407 Ciche
Stare Bystre 370a

SH, CP

 

B, P, O

tyko z terenu powiatu nowotarskiego i tatarzańskiego

 

42.

12130211

Zakład Przetwórtwa Mięsnego
Ubojnia Stanisław Krawczyk

32-600 Oświęcim
Poręba Wielka
ul. Gaj 8

SH, CP, PP, MP

 

P

 

 

43.

12160103

Ubojnia Zwierząt
Antoni Jurkowski
33-318 Gródek n/Dunajcem
Jelna 2

32-840 Zakliczyn
ul. Malczewskiego 31

SH, CP

 

P

 

 

44.

12180103

,,Adam Bąk-Wieprz"
Sp. z o.o.

34-122 Wieprz 193b

SH, PP

 

P, B, O, C

 

 

45.

14020102

Zakład Mięsny Strzegowo
Sp. J.
Mirosław Płoski
Oddział w Glinojecku
Skup i Ubój Zwierząt Rzeźnych

06-450 Glinojeck
ul. Płocka 26

SH

 

P, B

 

 

46.

14073801

STEK-POL Sp. z o.o.
I Oddział w Garbatce Letnisko

26-930 Garbatka Letnisko
ul. Przemysłowa 3/5

SH

CP

P

 

 

47.

14113802

Ubojnia Zwierząt
Sławomir i Jadwiga  Wojniłowicz Sp. j.

06-210 Płoniawy-Bramura
Nowe Płoniawy 10A

SH

CP

B

 

 

48.

14120101

ZAKŁAD MIĘSNY "DOBRE"

05-307 Dobre
Świdrów 13A

SH

 

B

 

 

49.

14170102

AGRA-PODLASIE
SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

05-462 Wiązowna
Duchnów,
ul. Góry Warszawskie 25

SH

CP

B

 

 

50.

14170213

Skup Żywca i Sprzedaż Półtusz, Handel Mięsem i Wyrobami Mięsnymi
Marek Mazek

05-340 Kołbiel
Lubice 63

SH

CP, PP

B, P

 

 

51.

14200106

CEZAN Zakład Uboju Bydła
Rzeźnego
Cezary Wiśniewski

09-140 Raciąż
ul. Rzeźniana 5

SH

 

B

 

 

52.

14233801

Ubojnia zwierząt gospodarczych.Andrzej Kazała

26-432 Wieniawa
Wydrzyn 3

SH

CP

B, P

zakład  zawieszony

 

53.

14240101

UBOJNIA ''ZARĘBA'' BARBARA ZARĘBA

06-120 Winnica
Skórznice 32

SH

 

B, P

ubój trzody chlwnej- działalność zawieszona

 

54.

14260203

Zakład Mięsny "Rzeźnik"
 Sp. j.
Henryk Wysocki, Wojciech Wysocki

08-106 Zbuczyn
ul. Terespolska 19

SH

CP, PP

P, B

 

 

55.

14293803

UBÓJ, HANDEL ARTYKUŁAMI MIĘSNYMI                          
Euzebia i Ryszard Onyśk   
SPÓŁKA JAWNA

08-305 Dzierzby Włościańskie
Dzierzby Włościańskie 45

SH

CP

B, S

 

 

56.

14350206

Zakłady Mięsne SOMIANKA Andrzej Ruciński

07-203 Somianka
Somianka 88

SH

CP, PP,
MM, MP

P

 

 

57.

14353802

PPHU BARTEK Ubojnia Zwierząt S.J. W.Bartosiak, R.Nasiadko

07-203 Somianka
Wólka Somiankowska 11

SH

CP

B

 

 

58.

14383802

Skup i ubój żywca oraz handel mięsem Beata
Zygmunt

Kuranów 15
96-325 Radziejowice

SH

CP

B, P, O

 

 

59.

14383803

Skup, ubój, sprzedaż
mięsa Danuta Zdzieszyńska

Wymysłów, ul. Piekarska 16
96-320 Mszczonów

SH

CP

B, P

 

 

60.

14383804

Skup- Sprzedaż- Ubój Żywca
sc. Stanisław Frączkiewicz i Synowie

Starowiskitki Parcel 2
96-315 Wiskitki

SH

CP

B, P, O

 

 

61.

16023801

TOP FARMS "Głubczyce"                     Sp. z o.o.

48-100 Głubczyce Głubczyce Sady

SH,CP

 

B

 

 

62.

16070201

Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Wilamowej

48-370 Paczków, Wilamowa 41

SH, CP

PP

P,B

ubój zwierząt zawieszony  decyzją nr 10/2014

 

63.

16080103

P.P.H.U. Dasta
Danuta Stasiak

Janinów 14
46-325 Rudniki

SH

PP

S, B

 

 

64.

18020204

Zakład Uboju Skupu i Przetwórstwa Mięsnego
Marcelina i Jan Wacławscy Sp. J.

36-200 Brzozów
ul. Poniatowskiego 7

SH, CP, PP

 

P

Z terenu powiatu brzozowskiego

 

65.

18110202

"Masarnia"
Głowacki Mariusz i Stanisław
Spółka jawna

39-306 Górki 71

SH, CP, PP

 

P

Wyłącznie w poniedziałki

 

66.

18140204

Zakład Mięsno - Wędliniarski Stanisłąw Pakla

37-220 Kańczuga              Siedleczka 251

SH, CP, PP

 

B, P

Z terenu powiatu przeworskiego

 

67.

18150201

Zakład Przetwórstwa Mięsnego
H.i A. Paśko 
Sp. J.

39-100 Ropczyce
ul. Masarska 7

SH, CP, PP

 

P

Z terenu powiatu ropczycko-sędziszowskiego

 

68.

18150202

Przedsiebiorstwo Produkcji,
Handlu i Usług "KABANOSPOL"
Sp. z O.O.

39-110 Wielopole Skrzyńskie
Wielopole Skrzyńskie 641 A

SH, CP, PP

 

B, P

Z terenu powiatu ropczycko-sędziszowskiego

 

69.

18150206

Gospodarstwo Rolne w Górze Ropczyckiej 
Sp.z O.O.

39-120 Sędziszów Małopolski
Góra Ropczycka 1

SH, CP, PP

 

P

Z terenu powiatu ropczycko-sędziszowskiego

 

70.

18190204

Zakład Przetwórstwa Mięsnego
Marek Leśniak

38-100 Strzyżów
ul. Bieszczadzka 5a

SH, CP, PP

 

B, P

Z terenu powiatu strzyżowskiego

 

71.

18210201

"Połonina-Lesko"                     Sp.k. - Sp. z o.o.

38-600 Lesko
ul. Przemysłowa 15

SH, CP, PP, MM, MSM

 

B (do 1 roku),
O, C

Z terenu powiatu leskiego

 

72.

20023804

Skłodowscy Tykocin Sp. z o.o.

16-080 Tykocin
ul. Sokołowska 32

SH, CP

 

B, R, O

 

 

73.

20090102

Przedsiębiorstwo Produkcyjno- Usługowo- Handlowe "LAIT" Urszula Sójka

16-515 Puńsk
Puńsk Wieś 17

SH

 

B

 

 

74.

20130101

Zakłady Mięsne ,,Łuniewscy" Eugeniusz Łuniewski

18-214 Klukowo
Kostry Śmiejki 12

SH, CP

 

B

 

 

75.

22010101

Skup Zwierząt i Ubój Sp. C.
Dorota i Zenon Golińscy

77-130 Lipnica
Sątoczno 3

SH

 

B

 

 

76.

22043801

Skup Inwentarza Żywego, Sprzedaż Tusz Zwierzęcych
Tadeusz Jankowski

83-031 Rusocin
ul. Brzozowa 16

SH, CP

 

B, P, O

 

 

77.

22063802

Firma Handlowo-Usługowa
"RAFALEX"
Rafał Wons

83-430 Stara Kiszewa
Wilcze Błota Kościerskie 27

SH, CP, PP

 

P, B

 

 

78.

22083801

Wyrób Wędlin i Wyrobów Wędliniarsich "Rzeźnictwo" Sp.j. Jarosław Jolanta Stelmach

84-352 Wicko
Zdrzewno 11

SH, CP

 

P, B

 

 

79.

22140202

Stanisław Rąbała Spółka z ograniczoą odpowiedzialnością

83-130 Pelplin
Bielawki 6

SH

CP, MM, MP, PP

P

 

 

80.

22140204

Masarnia
Jan Szturo

83-111 Miłobądz
Dąbrówka 29

SH

CP, MM, MP, PP

P, B

 

 

81.

22163801

Rzeźnia Andrzej Parafiniuk

82-400 Sztum
ul. Polna 2

SH, PP

 

B

 

 

82.

24033801

Przedsiębiorstwo-Produkcyjno-Handlowo-Usługowe
Karol Chwastek
Zakład Uboju Bydła

43-426 Dębowiec
ul. Rolnicza 19

SH, CP, PP

 

B,O, C

 

 

83.

24070102

Zakład Uboju Trzody Chlewnej SC  A. i J. Kulej               ul. Biegańskiego 42-290 Blachownia

ul. Lisowicka 154, 42-700 Lubliniec

SH

 

P

 

 

84.

24070216

Z.P.-H-U. "SEGETH" Rzeźnictwo -Wędliniarstwo R. Segeth, J. Segeth-Jaworek Spółka Jawna

ul. Zjednoczenia 8a, 42-793 Ciasna

SH, CP, PP, MM

 

B,P

 

 

85.

24073601

Zakład Masarski                Jan Berbesz

ul. Częstochowska 16,        42-713 Kochanowice

SH, CP

 

P

 

 

86.

24090201

Zakłady Mięsne ,,JÓZAN''
Anna Kaczorowska

42-350 Koziegłowy, Rzeniszów,
ul. Zielona 21

SH, CP, PP

CS(s.0)

B, O

 

 

87.

24163801

Zakład Uboju i Rozbioru Mięsa "MAR-BET" Spółka Jawna
Marian i Beata Kubaccy

42-480 Poręba, ul. Armii Ludowej 6

SH

CP

B

Podmiot deklaruje przyjmowanie sztuk wyłacznie w godzinach pracy . Odbiór sztuk uzależniony od analizy ryzyka- a zatem podmiot nie deklaruje odbioru każdej sztuki.

 

88.

24163804

Pelon Zdzisław, Pelon Ewa "PELON ZE" s.c.Ubojnia Zwierząt Rzeźnych

42-436 Pilica,
Dzwonowice 4

SH

CP

B

Podmiot deklaruje przyjmowanie sztuk wyłacznie w godzinach pracy . Odbiór sztuk uzależniony od analizy ryzyka- a zatem podmiot nie deklaruje odbioru każdej sztuki.

 

89.

24170102

Rzeźnia Prywatna sp. j. Waldemar Kocoń, Rajmund Kocoń

ul. Targowa 45, 34-360 Milówka

SH

 

B

 

 

90.

26080101

Ubojnia Zwierząt „Piotr Różalski” - Piotr Różalski
i Halina Różalska

28 - 400 Pińczów ul. Republiki Pińczowskiej 12

SH

 

B, P

 

 

91.

26100101

Mięso, Wędliny, Wyrób
i Sprzedaż Jan Lech

26- 115
Skarżysko Kościelne
ul. Brzozowa 1

SH

 

B,P

bydło i świnie tylko w syt. nadzwyczajnych

 

92.

26100102

Mięso, Wędliny, Wyrób
i Sprzedaż  Jan Skorek

26-115
Skarżysko-Kościelne
ul. Iłżecka 172

SH

 

P

 

 

93.

28043801

Zakład Przetwórstwa Mięsnego
Tadeusz Kamiński

82-335 Gronowo Elbląskie
ul. Przemysłowa 11a

SH, CP

 

B, P

Zakład przyjmuje tylko bydło poddane ubojowi z konieczności w gospodarstwie

 

94.

28113801

Ubój i Sprzedaż Mięsa
Andrzej Kotyla Artur Kotyla

13-100 Nidzica
Rozdroże

SH, CP

 

P

 

 

95.

30040101

Zakład Usługowo- Handlowy Krzysztof Lubik

63-800 Gostyń
Gola 62

SH

-

B

-

 

96.

30050104

Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowe Popiół Janusz

62-073 Ruchocice
Gnin 17

SH

-

P,B

-

 

97.

30140205

Rzeźnictwo Wędliniarstwo
Tomasz Lubik

64-410 Sieraków
Góra 46

SH, CP, MP, PP

-

P

raf

 

98.

30150202

Zakład Rzeźnicko Wędliniarski
A. K. Błachowiak Spółka Jawna

64-300 Nowy Tomyśl
Kozie Laski 23

SH, CP, PP

-

P

bl, raf, st

 

99.

30170206

Zakład Przetwórstwa Mięsnego Roman Binek

63-430 Odolanów
ul. Strzelecka 80

SH, CP,
MP, PP

-

P

mp, raf

 

100.

30220201

Agromas Sp. z o.o.

63-900 Rawicz
Folwark 49

SH, CP, MP, PP

-

B

 

 

101.

30233802

Zakład Uboju Bydła i Rozbioru Tomasz Karolak

62-404 Ciażeń
ul. Słupecka 10 A

SH, CP

-

B

-

 

102.

30233803

Zakład Mięsny Włodzimierz Kryszak

62-404 Ciążeń
ul. Wolności 11

SH, CP

-

B, O

-

 

103.

30230102

Zakład Usługowo-Handlowy Ubojnia Zwierząt Rzeźnych Maria Przywarta

62-420 Strzałkowo
Babin Olędry 15

SH

-

P

-

 

104.

30250201

HAND - MIĘS Polowczyk Sp. z o.o.
Miąskowo 14a
63-040 Nowe Miasto n. Wartą

63-040 Nowe Miasto n. Wartą
Miąskowo 14a

CP, MM, MP,
PP, SH

-

B, P

st, raf

 

105.

30270106

MCKEEN-BEEF Sp. z o.o. 62-850 Lisków,
ul. Spółdzielców 13 Oddział Ubojnia Linne 62-730 Dobra Linne 47

62-730 Dobra
Linne 47

SH, PP

-

B

-

 

106.

30270103

Ubój Zwierząt Rzeźnych, Ireneusz Marcinkowski

62-709 Malanów
Czachulec Stary 30

SH

-

B

-

 

107.

30290101

Rzeźnictwo Bożena Nowak

64 - 225 Kopanica
 ul. Kwiatowa 5

SH

-

P

st

 

108.

30290103

Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe Grzegorz Stępczak

64 - 234 Przemęt
 Błotnica,
ul. Spółdzielcza 5c

SH, PP

-

P,B

st

 

109.

30290208

Ireneusz Sobkowiak
Zakłady Mięsne " Sobkowiak"

64 - 212 Siedlec
ul. Wolsztyńska 54

PP, MM, MP, SH, CP

-

P,B

st,raf

 

110.

30293802

Blutex Sp. Z o.o.

64 - 234 Przemęt
Kaszczor
ul. Brzoskwiniowa 5

SH,CP, PP

-

B

st

 

 

Polecane dla Ciebie:

article icon

Geograficzny układ cen pszenicy w Polsce

Czytaj

Czytaj artykuły w naszej aplikacji!

Aplikacja TAP jest już dostępna

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii

Użytkowniku zadecyduj o wyrażeniu zgody!

Skrollując treść naszego Serwisu, zamykając okno tego komunikatu (X), klikając na elementy strony poza tym komunikatem bez zmian ustawień w zakresie prywatności, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych przez Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o. (dalej PWR/my) i Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji w serwisach PWR i w Internecie. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne a wyrażoną zgodę możesz w każdej chwili cofnąć.
Dowiedz się więcej lub zdecyduj o zgodzie.

Nasz cel to dostarczanie interesujących Ciebie treści, również przez dopasowane do Twoich zainteresowań reklamy. Twoja zgoda na wykorzystanie plików cookies i podobnych technologii w Twojej przeglądarce umożliwi nam dostosowanie przekazu do Twoich preferencji. Pozwoli ograniczyć ilość prezentowanych reklam Brak zmian ustawień przeglądarki jest Twoją zgodą na zapis plików cookies i podobnych technologii w Twoim urządzeniu końcowym i wykorzystanie zapisanych w nich informacji. Ustawienia przeglądarki w zakresie cookies możesz zawsze zmienić
(szczegóły w Polityce Prywatności).

Drogi Użytkowniku!

Przez dalsze Aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, oznacza, że zgodziłeś się na przechowywanie w Twojej przeglądarce plików cookies i na przetwarzanie gromadzonych dzięki nim danych osobowych przez Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o. i naszych Zaufanych Partnerów. Dowiedz się więcej lub wycofaj zgody