Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Portal partner

Ułatwiamy wybór odmiany

07.03.2017

Drukuj

Ułatwiamy wybór odmiany

Artykuł dostępny

W czasie tych badań ocenia się po kilka cech odmian w wielu lokalizacjach w Polsce. W wyniku doświadczeń mamy do dyspozycji dziesiątki tysięcy danych. I bardzo dobrze! Lepiej mieć dużo danych niż wcale. Teraz tylko trzeba umieć posłużyć się tymi danymi. W redakcji przygotowaliśmy narzędzie do prostego wnioskowania o odmianach na podstawie danych PDO.

r e k l a m aMimo że w Krajowym rejestrze każdy gatunek roślin jest reprezentowany przez od kilku do kilkudziesięciu odmian, to w lokalnym handlu dostępnych jest ich mniej. Najczęściej wybór ogranicza się do kilku odmian. Warto jednak przypomnieć, że przy dzisiejszych narzędziach logistycznych odmiany są dostępne także w sprzedaży wysyłkowej. Wymaga to jednak wysiłku w poszukiwaniu. A spieszyć się trzeba, bo zapasy wkrótce się wyczerpią.

Wybór odmiany będzie łatwiejszy dzięki plikom Excel w formie bazy danych. Taka forma pliku ułatwia sortowanie i filtrowanie odmian po wybranej, ocenianej w PDO cesze. Można też porównywać dwie odmiany ze sobą. Udostępniliśmy pliki już 2 miesiące temu, ale nasza oferta bezpłatnego pobrania pliku jest cały czas aktualna.

Zachęcamy Państwa do pobrania pliku!

Plik z odmianami zbóż jarych dostępny jest pod poniższym linkiem:

LINK

Plik z odmianami roślin strączkowych, buraków i ziemniaków dostępny jest pod poniższym linkiem:

LINK

Polecane dla Ciebie:

article icon

Rynek zbóż: sytuacja przed żniwami się ustabilizowała

Czytaj

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii