StoryEditor

Nie przegap targów ziemniaczanych Potato Europe 2024!

Potato Europe 2024, największe wydarzenie dedykowane branży ziemniaczanej w Europie, powraca do Francji z rozmachem. Tegoroczna edycja, która odbędzie się 11 i 12 września w miejscowości Villers-Saint-Christophe (departament Aisne), zapowiada się jako kluczowe spotkanie dla wszystkich zainteresowanych tą wszechstronną uprawą.
20.04.2024., 10:30h

Ziemniak, będący jednym z najbardziej popularnych warzyw nie tylko w Polsce, ale również na świecie, odgrywa kluczową rolę w globalnym systemie żywnościowym. Jego adaptacyjność do różnych warunków klimatycznych i glebowych sprawia, że jest uprawiany niemal w każdym kraju, dostarczając niezbędnych składników odżywczych dla milionów ludzi.

W Europie ziemniak nie tylko stanowi podstawę wielu tradycyjnych potraw, ale także jest ważnym elementem gospodarki i rolnictwa wielu krajów, w tym Francji.

Zobacz też: Ziemniak po europejsku, czyli Potato Europe w Belgii

Potato Europe 2024 – Forum Innowacji i Wiedzy

image
Potato Europe Belgia 2023
FOTO: Archiwum top agrar

Potato Europe to nie tylko targi, ale przede wszystkim platforma wymiany wiedzy i doświadczeń. W tym roku na ponad 40 hektarach położonych w Villers-Saint-Christophe zgromadzi się 15 000 gości, w tym 3 000 z 50 różnych krajów, aby uczestniczyć w licznych wydarzeniach, takich jak prezentacje 400 wystawców i 30 dynamicznych miejsc pokazowych. Wydarzenie to będzie również okazją do zapoznania się z najnowszymi trendami w zakresie uprawy, selekcji odmian, ochrony roślin oraz innowacji technologicznych.

Wyzwania i rozwiązania w uprawie ziemniaka

Jednym z głównych tematów, które będą poruszane podczas konferencji, są wyzwania związane z uprawą ziemniaka, takie jak zmiany klimatyczne, zarządzanie zasobami wodnymi, ochrona przed chorobami i szkodnikami oraz zrównoważone metody nawożenia. Eksperci będą dzielić się swoimi doświadczeniami i wiedzą na temat nowoczesnych metod profilaktyki i ochrony upraw, które mogą przyczynić się do zwiększenia wydajności i jakości plonów.

Innowacje technologiczne i genetyczne

Sekcja techniczna wydarzenia dedykowana innowacjom będzie miejscem, gdzie uczestnicy będą mogli zapoznać się z najnowszymi osiągnięciami w dziedzinie genetyki roślin i hodowli odmian. Prezentacje dotyczące zasobów genetycznych i innowacji odmianowych, profilaktyki chorób i ochrony roślin, a także nowych technologii w zakresie gospodarki wodnej i nawożenia, będą miały na celu pokazanie, jak nauka i badania przyczyniają się do rozwoju sektora ziemniaczanego.

image

Sadzenie ziemniaków - najbardziej opłacalna uprawa w 2024 roku?

Wartość Edukacyjna i Biznesowa Potato Europe

Europejskie targi ziemniaczane Potato Europe to nie tylko wydarzenie edukacyjne, ale również biznesowe. Obszar handlowy Fedepom z 50 firmami i spółdzielniami będzie skrzyżowaniem handlu międzynarodowego, gdzie producenci, dystrybutorzy i inni gracze branży rolniczej będą mogli nawiązać nowe kontakty, wymienić się doświadczeniami i omówić potencjalne partnerstwa.

Potato Europe 2024 we Francji to wydarzenie, które z pewnością przyciągnie uwagę nie tylko profesjonalistów z branży, ale także szerokiej publiczności zainteresowanej rolnictwem i innowacjami. Z niecierpliwością oczekujemy na to, co przyniesie ta edycja targów, która obiecuje być największym europejskim wydarzeniem poświęconym uprawie ziemniaków w bieżącym roku.

 

Mkh na podst. Potato Europe France, Terre-net

Maria Khamiuk
Autor Artykułu:Maria Khamiukdziennikarz, współpracownik PWR Online
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
20. maj 2024 13:30