Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Kronika policyjna>

Rolnik stracił 40 000 złotych! Zapłacił w internecie za ciągnik. Oszustowi...

Obrazek

Wyjątkowo okazyjnie ciągnik rolniczy na popularnym portalu społecznościowym chciał kupić 54-letni mieszkaniec gminy Krasnobród. Po dokonanej transakcji kontakt ze sprzedającym się urwał i przepadły przelane oszustowi pieniądze.

Karol Pomeranek22 listopada 2022, 16:21
Gdy 54-letni rolnik zorientował się, że nie zobaczy ani ciągnika, ani pieniędzy zgłosił się do tomaszowskiej komendy.

Na adres mailowy otrzymał szczegółową ofertę i dane do przelewu

Jak opowiada młodszy aspirant Małgorzata Pawłowska z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim, mężczyzna na popularnym portalu społecznościowym znalazł atrakcyjną ofertę sprzedaży ciągnika rolniczego, szybko nawiązał kontakt ze sprzedającym i po ustaleniach dotyczących zakupu, zdecydował się na transakcję. 

– 54-latek na adres mailowy otrzymał szczegółową ofertę i dane do przelewu. Sprzedający namawiał do wpłaty od razu całej kwoty, ponieważ traktor miał być sprowadzony z Hiszpanii, co wiązało się z dodatkowymi opłatami. 54-latek ostatecznie zgodził się na te warunki. Po wpłaceniu na wskazane konto bankowe ponad 40 000 złotych ogłoszenie z portalu zniknęło, a kontakt ze sprzedającym w krótkim czasie po transakcji został zerwany. Mężczyzna dopiero wówczas zorientował się, że padł ofiarą oszustwa. 

Przy transakcjach internetowych dajmy sobie czas na przemyślenie oferty

Tomaszowska policja apeluje o zachowanie ostrożności przy tego typu transakcjach. 

– Rozsądek i ograniczone zaufanie podczas zawierania transakcji on-line uchronią nas przed niepotrzebną utratą pieniędzy. Oszuści często wywierają presję czasu, dlatego przy transakcjach internetowych dajmy sobie czas na przemyślenie oferty, nie podejmujmy zbyt pochopnych decyzji – czytamy w komunikacie.
Sprawdź, jak uchronić się przed najpopularniejszymi cyberzagrożeniami: 
fot.: Pixabay


Picture of the author
Autor Artykułu:Karol Pomeranek
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)