Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Lubelszczyzna: zapłacili za ciągnik, stracili pieniądze – uwaga na oszustów!

Obrazek
Lubelska Policja apeluje o rozsądne zakupy przez Internet, bowiem można łatwo paść ofiarą oszustwa. Tym razem padło na 26-latka z powiatu kraśnickiego na Lubelszczyźnie.
Dorota Kolasińska25 lutego 2021, 18:02
Jak podaje Lubelska Policja dwóch mężczyzn – 26-latek i jego teść postanowili kupić za pomocą serwisu aukcyjnego ciągnik. Po ustaleniu warunków zakupu, otrzymali umowę oraz fakturę z logiem serwisu oraz numerem rachunku bankowego. Wszystko wydawało się przebiegać prawidłowo. 

Na konto przelali 42 tys. zł – 39 tys. zł za ciągnik i 3 tys. zł za transport, a obiecany w umowie ciągnik do gospodarstwa 26-latka nie dotarł, a sprzedający zamilkł. Co ciekawe, gdy 26-latek napisał do serwisu zapytanie, aby sprawdzić postęp transakcji, serwis odpowiedział, że nie wysyłał żadnej wiadomości, a numer rachunku nie figurował w bazach danych i podkreślił, że to oszustwo.

Młody mężczyzna pojechał do banku aby wstrzymać transakcję, wtedy okazało się, że niestety jest już za późno i pieniądze trafiły na konto oszusta. 

– Sprawę tego oszustwa prowadzą kraśniccy policjanci.  Jednocześnie apelują o rozwagę w tego typu ogłoszeniach, najlepiej rozliczenia o większej kwocie realizować osobiście, dokładnie czytać i weryfikować skąd pochodzą wiadomości, potwierdzać wiarygodność  ogłoszeń przed wysłaniem gotówki. Przede wszystkim należy zachować zdrowy rozsądek i nie dać się nabierać  na zapewnienia sprzedających – podkreśla Lubelska Policja. 

oprac. dkol na podst. Lubelska Policja


Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)