StoryEditor

Rolnik stracił 40 000 złotych! Zapłacił w internecie za ciągnik. Oszustowi...

Wyjątkowo okazyjnie ciągnik rolniczy na popularnym portalu społecznościowym chciał kupić 54-letni mieszkaniec gminy Krasnobród. Po dokonanej transakcji kontakt ze sprzedającym się urwał i przepadły przelane oszustowi pieniądze.
22.11.2022., 13:11h
Gdy 54-letni rolnik zorientował się, że nie zobaczy ani ciągnika, ani pieniędzy zgłosił się do tomaszowskiej komendy.

Na adres mailowy otrzymał szczegółową ofertę i dane do przelewu

Jak opowiada młodszy aspirant Małgorzata Pawłowska z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim, mężczyzna na popularnym portalu społecznościowym znalazł atrakcyjną ofertę sprzedaży ciągnika rolniczego, szybko nawiązał kontakt ze sprzedającym i po ustaleniach dotyczących zakupu, zdecydował się na transakcję. 

– 54-latek na adres mailowy otrzymał szczegółową ofertę i dane do przelewu. Sprzedający namawiał do wpłaty od razu całej kwoty, ponieważ traktor miał być sprowadzony z Hiszpanii, co wiązało się z dodatkowymi opłatami. 54-latek ostatecznie zgodził się na te warunki. Po wpłaceniu na wskazane konto bankowe ponad 40 000 złotych ogłoszenie z portalu zniknęło, a kontakt ze sprzedającym w krótkim czasie po transakcji został zerwany. Mężczyzna dopiero wówczas zorientował się, że padł ofiarą oszustwa. 

Przy transakcjach internetowych dajmy sobie czas na przemyślenie oferty

Tomaszowska policja apeluje o zachowanie ostrożności przy tego typu transakcjach. 

– Rozsądek i ograniczone zaufanie podczas zawierania transakcji on-line uchronią nas przed niepotrzebną utratą pieniędzy. Oszuści często wywierają presję czasu, dlatego przy transakcjach internetowych dajmy sobie czas na przemyślenie oferty, nie podejmujmy zbyt pochopnych decyzji – czytamy w komunikacie.
Sprawdź, jak uchronić się przed najpopularniejszymi cyberzagrożeniami: 
fot.: Pixabay
Karol Pomeranek
Autor Artykułu:Karol Pomeranek
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
16. czerwiec 2024 15:03