Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

Szybki transport bez pustych przebiegów

16.05.2018

Drukuj

Szybki transport bez pustych przebiegów

Artykuł dostępny

Przyczepa przeładowcza Interbenne marki Perard może mieć pojemność 19m3, 25m3, 38m3 lub 46 m3. Pozwoli to szybko odebrać zboże nawet z kilku kombajnów jednocześnie.

r e k l a m aPrzyczepa wyposażona jest w opony niskociśnieniowe, które dzięki dużej powierzchni kontaktu z podłożem mają chronić glebę  przed nadmiernym zagęszczeniem, nawet przy pełnym obciążeniu. Z kolei podwozie typu tandem boogie lub tridem sprawia,  że Interbenne może poruszać się z dużą prędkością, nawet po nierównym terenie.  Sprzęt może poruszać się także po drogach publicznych - dzięki nadwoziu skorupowemu o szerokości nieprzekraczającej 2,55 m.

Konstrukcja przenośnika ślimakowego umożliwia wyładunek w wybranej pozycji np. z boku – dla ciężarówek, jak również z tyłu – do kontenerów itp. Co więcej, wyładunek można przeprowadzić z wysokości od 2 do 4,30 m. Długi przenośnik pozwala również na napełnienie materiałem siewnym dużego siewnika oraz na załadunek pojazdu pozostającego na drodze. W precyzyjnym umieszczeniu żmijki nad punktem przeładunku, do dyspozycji traktorzysty jest kamera znajdująca się przy wylocie przenośnika, która śle obraz do wyświetlacza w kabinie ciągnika.

Polecany artykuł

Test kompaktowej brony talerzowej Agro-MaszNapęd przenośnika zapewnia wał odbioru mocy ciągnika pracujący z prędkością 1000 obr/min. Prędkość wyładunku może być zwiększona dwukrotnie przez zastosowanie odpowiedniej przekładni.

Przyczepa jest łatwa w obsłudze. Wyposażona w elektroniczną wagę, do której podłączone są cztery czujniki połączone z pulpitem ciągnika. Na wyświetlaczu w kabinie  widoczna jest dokładna masa ładunku oraz łącznie przetransportowanego materiału w danym dniu. Zasuwy, dno zbiornika oraz otwór wyładowczy pozwalają na szybkie czyszczenie po zakończonej pracy.

Jak podaje firma Perard wykorzystując przyczepę Interbenne, można w trakcie żniw zaoszczędzić czas nawet o 30%.

mm, jb
Fot. firmowe

Polecane dla Ciebie:

article icon

Rynek świń: Ile jeszcze można wytrzymać?

Czytaj

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii