Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Maszyny rolnicze>

Szybki transport bez pustych przebiegów

Obrazek

Firma Perard, producent maszyn przeładunkowych oferuje przyczepę Interbenne, która ma się sprawdzić nie tylko przy żniwach, ale również przy nawożeniu i wysiewie.

16 maja 2018, 13:09
Przyczepa przeładowcza Interbenne marki Perard może mieć pojemność 19m3, 25m3, 38m3 lub 46 m3. Pozwoli to szybko odebrać zboże nawet z kilku kombajnów jednocześnie.

Przyczepa wyposażona jest w opony niskociśnieniowe, które dzięki dużej powierzchni kontaktu z podłożem mają chronić glebę  przed nadmiernym zagęszczeniem, nawet przy pełnym obciążeniu. Z kolei podwozie typu tandem boogie lub tridem sprawia,  że Interbenne może poruszać się z dużą prędkością, nawet po nierównym terenie.  Sprzęt może poruszać się także po drogach publicznych - dzięki nadwoziu skorupowemu o szerokości nieprzekraczającej 2,55 m.

Konstrukcja przenośnika ślimakowego umożliwia wyładunek w wybranej pozycji np. z boku – dla ciężarówek, jak również z tyłu – do kontenerów itp. Co więcej, wyładunek można przeprowadzić z wysokości od 2 do 4,30 m. Długi przenośnik pozwala również na napełnienie materiałem siewnym dużego siewnika oraz na załadunek pojazdu pozostającego na drodze. W precyzyjnym umieszczeniu żmijki nad punktem przeładunku, do dyspozycji traktorzysty jest kamera znajdująca się przy wylocie przenośnika, która śle obraz do wyświetlacza w kabinie ciągnika.

Napęd przenośnika zapewnia wał odbioru mocy ciągnika pracujący z prędkością 1000 obr/min. Prędkość wyładunku może być zwiększona dwukrotnie przez zastosowanie odpowiedniej przekładni.

Przyczepa jest łatwa w obsłudze. Wyposażona w elektroniczną wagę, do której podłączone są cztery czujniki połączone z pulpitem ciągnika. Na wyświetlaczu w kabinie  widoczna jest dokładna masa ładunku oraz łącznie przetransportowanego materiału w danym dniu. Zasuwy, dno zbiornika oraz otwór wyładowczy pozwalają na szybkie czyszczenie po zakończonej pracy.

Jak podaje firma Perard wykorzystując przyczepę Interbenne, można w trakcie żniw zaoszczędzić czas nawet o 30%.

mm, jb
Fot. firmowe


Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)