Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Bydło>Rynek mleka>

Kolejny chętny do schedy po Bielmleku wszedł do gry

28 grudnia do UOKiKu wpłynął wniosek złożony przez P.P.H.U. Laktopol w sprawie nabycia części mienia Spółdzielni Mleczarskiej Bielmlek. Wcześniej z takim zamiarem nosiła się OSM Piątnica, która ostatecznie się z transakcji wycofała. 

Kamila Szałaj31 grudnia 2020, 07:45
Laktopol złożył ofertę nabycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa, zajmującego się produkcją mleczarską (w tym prawie nowej proszkowni), którą ustanowiony zarządca wystawił na sprzedaż. SM Bielmlek z siedzibą w Bielsku Podlaskim obecnie nie posiada środków na pokrywanie kosztów funkcjonowania i utrzymywania przedsiębiorstwa, jak również na uregulowanie zobowiązań oraz wynagrodzenia dla pracowników. W związku z tym bardzo ograniczył prowadzenie działalności gospodarczej w sektorze przetwórstwa mleka czy rynku skupu mleka i w przypadku likwidacji majątku całkowicie jej zaprzestanie. 

Laktopol to jedna z czołowych spółek Grupy Kapitałowej Polindus-Laktopol, która ma zakłady w Suwałkach i Łosicach oraz punkt skupu w Gąsewie. Należy do czołowych eksporterów nie tylko na rynki krajów członkowskich UE, ale również Azji, obu Ameryk oraz Afryki. 

Źródło: https://www.wiadomoscihandlowe.pl/


Picture of the author
Autor Artykułu:Kamila Szałaj
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)